W Katowicach strefa tempo 30 poszerzona o kolejne ulice

2019-09-17 15:42 Dariusz Brombosz
Katowice - strefa tempo
Autor: Dariusz Brombosz

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To inicjatywa Komisji Europejskiej. Kampania, która trwa od 16 do 22 września. W tym roku towarzyszą jej hasła "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy", a oficjalny slogan brzmi "Chodź z nami". A Miasto Katowice w związku z tym poszerza strefę tempo 30 o kolejne ulice. I to nie na tydzień ale bezterminowo.

- W Katowicach stawiamy na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zmniejszenie prędkości ma wymierny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. U nas strefa Tempo 30, czyli strefa uspokojonego ruchu decyzją prezydenta Marcina Krupy zaczęła obowiązywać w Katowicach od 2015 rok. I widzimy jej efekty. Jest bezpieczniej- mówi Ewa Lipka rzeczniczka katowickiego magistratu.

W związku z tym Miasto Katowice poszerza strefę tempo 30 o kolejne ulice. Tym razem kierowcy zdejmą nogę z gazu na ulicach: Mickiewicza, Zabrska, Sobieskiego, Opolska, Dąbrówki. MZUiM Katowice przystąpił do wprowadzania nowej organizacji ruchu. Prace powinny zakończyć się do 20 września.

Kierowcy w rozmowie z reporterem Radia Eska, Darkiem Bromboszem, zauważają, że to martwy przepis. Mało kto stosuje się do przepisów. Sami przyznają, że łamią przepisy w strefie tempo 30 na ulicach, w których już przepisy obowiązują w Katowicach. Powód? Pośpiech.

Strefa tempo 30 poszerza swój zasięg w Katowicach