Wakacje 2020. Rezerwacje dla ludzi ze Śląska wstrzymane? "Boją się koronawirusa"

2020-06-02 11:33 Bartosz Wojsa
Molo nad morzem
Autor: CC Pixabay.com Koronawirus w Polsce. Kiedy można jechać na wczasy? PODANO TERMINY

"Ludzie nad morzem nie chcą przyjmować rezerwacji na wakacje z województwa śląskiego, bo boją się koronawirusa" - takie sygnały dotarły do naszej redakcji od jednego z mieszkańców regionu. Pan Paweł wskazuje, że w dwóch kwaterach odmówiono jego szwagrowi i znajomym rezerwacji, gdy właściciele dowiedzieli się, skąd pochodzą. Szok!

Do redakcji "Super Expressu" docierają niepokojące informacje od mieszkańców województwa śląskiego. Ich zdaniem, niektórzy właściciele kwater mają odmawiać wynajęcia domków/pokojów na wakacje 2020, gdy dowiadują się, skąd pochodzą osoby zainteresowane. - Boją się koronawirusa, którego w Śląskiem według statystyk jest najwięcej - mówi pan Paweł.

Wskazuje on, że w dwóch kwaterach odmówiono jego szwagrowi i znajomym rezerwacji, gdy właściciele dowiedzieli się, skąd pochodzą. Podobne przypadki mają zdarzać się w wielu innych miejscach.

To od właściciela kwatery zależy, czy wynajmie komuś swoje lokum na czas urlopu. Czy mieszkańcy województwa śląskiego mają się czego obawiać? Na szczęście nie wszystkie miejsca w tak skandaliczny sposób traktują ludzi z naszego regionu.

Przystań Ciszy - domki Jantar (woj. pomorskie), zapytane przez mieszkańca Gliwic o to, czy jego pochodzenie ma wpływ na możliwość rezerwacji na wakacje 2020, odpowiedziało: - Dla mnie to żaden problem.

Czy spotkaliście się z odmową rezerwacji przez to, że pochodzicie z województwa śląskiego? Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku: Śląsk - Eska Info.

Super Raport 1 VI (goście: Bosak, Gardias)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.