POTĘŻNE WICHURY nad Polską, a będzie jeszcze gorzej! Ostrzeżenie IMGW!

i

Autor: Efraimstochter/Pixabay.com Ostrzeżenie IMGW przed potężnymi wichurami dotyczy prawie całego kraju

POTĘŻNE WICHURY nad Polską, a będzie jeszcze gorzej! Ostrzeżenie IMGW!

2020-01-04 20:51

Na większości terenu Polski obowiązuje już alert nr 1, który oznacza warunki meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostrzeżenie o silnym, momentami huraganowym wietrze dotyczy aż 10 województw i północnych części Zachodnio-Pomorskiego, Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Z biegiem dnia ma być jednak coraz gorzej.

Potężne wichury przechodzą nad Polską od kilkunastu godzin. Najgorzej wygląda sytuacja w zachodniej i południowej części kraju, gdzie jest silny porywisty wiatr, któremu towarzyszą jeszcze opady deszczu. Wieje ze średnia prędkością ok. 30 km/h, ale w porywach może osiągać więcej. Alert pogodowy nie dotyczy na razie tylko województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego, ale z biegiem dnia ma się to zmienić.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do soboty do późnych godzin wieczornych. Na tym kończą się jednak dobre wieści, bo kierowcy muszą się spodziewać bardzo trudnych warunków drogowych. W nocy na terenie całej Polski pojawią się przymrozki, więc w niedzielę rano należy uważać na oblodzone drogi i gołoledź. Nad północno-wschodnią i południową częścią kraju mogą ponadto przechodzić opady marznącego deszczu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE