Wiózł pasażerów autobusu po pijaku! Wjechał w sygnalizację świetlną

2020-04-08 17:52 RS
Wiózł pasażerów autobusu po pijaku! Wjechał w sygnalizację świetlną!
Autor: Policja Jastrzębie Zdrój

Kierowca autobusu w Jastrzębiu-Zdroju myślał chyba, że nikt nie dostrzeże jego wskazującego stanu. Mężczyzna woził po pijaku pasażerów, a wpadł po tym, jak uszkodził sygnalizację świetlną. Policjanci złapali nieodpowiedzialnego kierującego. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Policjanci w tym czasie patrolowali ulice Jastrzębia-Zdroju, gdy ich uwagę wzbudził uszkodzony sygnalizator świetlny skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej i Arki Bożka. Mundurowi musieli wziąć sprawy w swoje ręce, bo taki stan rzeczy zapowiadał kłopoty. Zepsuty sygnalizator stwarzał zagrożenie dla kierowców. Policjanci poprowadzili ruch w tym miejscu.

W tym czasie ustalono, w jakich okolicznościach doszło do zniszczenia sygnalizacji. Odpowiedzialny był kierowca autobusu. - Mundurowi ustalili, iż sygnalizator został uszkodzony przez autobus komunikacji miejskiej, który po uderzeniu w niego, odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko namierzyli kierowcę i pojechali w miejsce, gdzie zgodnie z trasą jazdy miał się akurat znajdować. Autobus miał uszkodzone lusterko, co potwierdzało, że uczestniczył w kolizji - podaje jastrzębska komenda.

Jaki był powód całego zajścia? 62-letni kierowca był po prostu pijany! - Badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje jastrzębska komenda. Teraz będzie miał spore problemy! Prawdo jazdy już stracił, teraz odpowie przed sądem. Ten zadecyduje, jaka kara czeka nieodpowiedzialnego kierowcę.

Bóbr patrolował ulice Mrągowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.