Wjechała mercedesem w płot! Powody były co najmniej dwa

2021-10-12 17:01
Śląskie. Wjechała mercedesem w płot
Autor: pixabay.com Śląskie. Wjechała mercedesem w płot

Ta historia pokazuje, że zawsze trzeba brać ze sobą kluczyki od samochodu. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Zaledwie 19-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego postanowiła, że skorzysta z faktu, iż w jednym z napotkanych przez nią samochodów są kluczyki. Ruszyła mercedesem i odjechała, ale jej podróż zakończyła się na ogrodzeniu.

Jak podaje żywiecka komenda, dyżurny komisariatu policji w Jeleśni otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w gminie Świnna. Chodziło o samochód, który wbił się w ogrodzenie na jednej z posesji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i potwierdzili zgłoszenie. To, co ustalili na miejscu, z pewnością ich zaskoczyło. - Jak wynikało z ich ustaleń, 19-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego idąc drogą, zauważyła mercedesa, w którym znajdowały się kluczyki. Nastolatka nie myśląc długo, wsiadła do samochodu i ruszyła. Jazdę zakończyła po kilkuset metrach, uderzając w ogrodzenie posesji - opisują policjanci. Do zderzenia z płotem być może by nie doszło, gdyby nie stan 19-latki. Miała blisko 2,5 promila alkoholu.

Kobieta nie mogła się również pochwalić zbyt dużym doświadczeniem za kierownicą, bo nigdy nie miała prawa jazdy. Młoda złodziejka trafiła do policyjnej celi. - Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej - informują mundurowi. Ostatecznie może spędzić nawet 8 lat za kratkami.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?
Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE