Wodny Park Tychy gotowy! Zobaczcie jak wygląda od środka [ZDJĘCIA, AUDIO]

2018-04-25 11:04

Fani wodnych rozrywek z pewnością będą zadowoleni z informacji, że Wodny Park Tychy jest już gotowy i szykuje się do oficjalnego otwarcia! Mamy dla Was zdjęcia z wnętrza tej nowej atrakcji na mapie naszego regionu.

8 stref funkcjonalnych, 16 000 m² powierzchni użytkowej i lustro wody liczące aż 1 700 m² – to najważniejsze liczby charakteryzujące Wodny Park Tychy. Dla gości, którzy już wkrótce go odwiedzą, liczą się jednak przede wszystkim wyjątkowe atrakcje, takie jak pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym czy pierwszy w Polsce Aqualoop z pionowym startem!

Wodny Park Tychy – kiedy otwarcie? 

Wodny Park Tychy otwiera się tuż przed majówką – 30 kwietnia. Wcześniej na prezentacje obiektu zaproszeni zostali dziennikarze, przedstawiciele samorządów regionalnych, a także 500 laureatów konkursów, organizowanych w mediach społecznościowych parku.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko: To pierwsza taka atrakcja w Polsce! Bazyliszek ma być hitem sezonu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wodny Park Tychy to nowoczesna inwestycja pełna atrakcji sportowych, rekreacyjnych, a także edukacyjnych. W jego skład wchodzą: strefa basenów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami, strefa surfingu, baseny sportowe, sauny, łaźnie, centrum solankowe z medycyną estetyczną, siłownia i fitness oraz tzw. Wodna Akademia – edukacyjne centrum w atrakcyjny sposób przedstawiające wiedzę na temat wody i zjawisk fizycznych jej towarzyszących.

Jak podkreślają przedstawiciele Wodnego Parku Tychy, ważnym wyróżnikiem obiektu jest jego ekologiczny charakter – inwestycja zasilana jest w stu procentach biogazem powstającym w tyskiej oczyszczalni ścieków.

Więcej o nowej inwestycji dowiecie się z materiału Joanny Łukawskiej, reporterki Radia ESKA.

Zobacz też: Kalendarz szkolny 2018: Dni wolne, długie weekendy, święta w województwie śląskim [HARMONOGRAM]​

Zobacz TO WIDEO

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki