Wójt Jaworza wypadł z okna hotelu na Sardynii. Włosi przekazali akta sprawy

i

Autor: jaworze.pl Wójt Jaworza wypadł z okna hotelu na Sardynii. Włosi przekazali akta sprawy

Bardzo przykre

Wójt gminy Jaworze zginął w tajemniczych okolicznościach. Prokuratura planuje kolejne przesłuchania

2023-09-11 12:15

Wójt gminy Jaworze, zginął w niewyjaśnionych okolicznościach na Sardynii. Radosław Ostałkiewicz miał wypaść z okna hotelu na czwartym piętrze w centrum Cagliari. Bielska prokuratura otrzymała drugą część dokumentów od włoskich śledczych. Prokurator planuje także kolejne przesłuchania.

Tragiczna śmierć wójta

44-letni wójt gminy Jaworze Robert Ostałkiewicz miał wypaść z okna hotelu na czwartym piętrze w centrum Cagliari na Sardynii. Tragedia rozegrała się w maju podczas służbowego wyjazdu wójta.  Jak podała włoska policja, mężczyzna siedział na parapecie i stracił równowagę. Niestety, zginął na miejscu. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna przebywał w pokoju z kolegą.  Śledczy z Bielska-Białej, którzy prowadzą w sprawie śmierci samorządowca własne postępowanie.

Włosi przesłali do bielskiej prokuratury dokumenty na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego (END). 

- W toku śledztwa uzyskano kolejną już część materiałów od prokuratury w Cagliari, która aktualnie jest w tłumaczeniu na język polski. Dopiero po uzyskaniu tłumaczenia możliwe będzie ustalenie, czy strona włoska w całości wykonała Europejski Nakaz Dochodzeniowy - przekazała w piątek (8.09.2023) Agnieszka Michulec, rzeczniczka bielskiej prokuratury.

Komplet dokumentów od strony włoskiej jest niezbędny do prowadzonego śledztwa prze prokuraturę okręgową w Bielsku-Białej, w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci . Jak zapowiedziała rzeczniczka, prokuratura planuje przesłuchanie jeszcze jednej osoby.

Wójt o pierwszych chwilach po eksplozji w Przewodowie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany