WPADKA Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego! Ujawniono WAŻNE hasła. KAŻDY mógł to zobaczyć

2021-06-11 11:07 Rafał Strzelec
Śląski Urząd Wojewódzki przypadkiem ujawnił ważne hasła!
Autor: Google Street View/ Śląski Urząd Wojewódzki Śląski Urząd Wojewódzki przypadkiem ujawnił ważne hasła!

Śląski Urząd Wojewódzki, a konkretniej Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego publikuje każdego dnia szczegółowy raport dotyczący wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie województwa śląskiego w ciągu minionej doby. Są one publikowane na na stronie internetowej ŚUW. Dokument ten można spokojnie pobrać i przeczytać. Niemałym zaskoczeniem był fakt, gdy 10 czerwca przez pomyłkę opublikowano "Raport z przebiegu dyżuru służby operacyjnej WCZK ŚUW". Znajdowały się tam hasła dostępu m.in. do skrzynek pocztowych i mediów społecznościowych należących do urzędu.

Śląski Urząd Wojewódzki na swojej stroni internetowej codziennie rano około godz. 7.30 publikuje szczegółowy raport dotyczący wydarzeń, jakie miały miejsce w przeciągu minionej doby na terenie województwa śląskiego. Można dowiedzieć się z nich m.in. ile przestępstw popełniono i jakiej były one kategorii. Podawane są również dane dotyczące pożarów czy wypadków komunikacyjnych. 10 czerwca rano opublikowano kolejny plik. Nikt jednak nie przypuszczał, że dojdzie do fatalnej pomyłki. Zamiast "Raportu o sytuacji w województwie śląskim" opublikowano dokument zatytułowany "Raport z przebiegu dyżuru służby operacyjnej Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego".

Wpadka Trumpa, czy manipulacja? Zabrakło TEGO poniżej pasa. Co tam się wydarzyło!? [WIDEO]

I tutaj zaczyna się robić ciekawie. Przez chwilę na stronie urzędu widniał dokument, w którym znajdowały się m.in.

  • hasła do skrzynek mailowych i mediów społecznościowych należących do urzędu,
  • szczegółowe instrukcje, wytyczne i uwagi dotyczące pracowników,
  • schematy postępowania pracowników w przypadku wykrycia różnego rodzaju problemów i zagrożeń,
  • a także... luźne informacje na temat nie działającego prysznica czy zbiórki na rzecz jednego z pracowników.

Żeby nikt nie powiedział, że rzucamy słowa na wiatr, poniżej dwa screeny z dokumentu. Oczywiście wszelkie hasła zostały przez nas zamazane.

Wpadka ŚUW. Ujawniono ważne informacje
Autor: Śląski Urząd Wojewódzki Wpadka ŚUW. Ujawniono ważne informacje
Wpadka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
Autor: Śląski Urząd Wojewódzki

Na szczęście kilka minut po opublikowaniu dokumentu ktoś podmienił pliki i opublikowany właściwy raport. Jednak przez chwilę każdy, kto zagląda na stronę ŚUW, miał dostęp do wyżej wymienionych informacji. Zapytaliśmy Alinę Kucharzewską, rzeczniczkę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, czy urząd zdaje sobie sprawę z tej wpadki i czy podjęto jakieś działania wobec tego wycieku. Od wczoraj (10 czerwca) jednak na nasze pytania nie odpowiedziała.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE