Wybuch gazu w Szczyrku. Firma, która udostępniła sprzęt do robót, zabiera głos!

2019-12-05 18:40 Michał Michalak
Wybuch gazu w Szczyrku.
Autor: Kasia Zaremba Do wybuchu gazu w Szczyrku doszło w środę 4 grudnia

Jak czytamy w komunikacie Aqua-System, do wypadku mogło doprowadzić kilka czynników. Firma wymienia wśród nich "niełatwe warunki geologiczne, istniejące podziemne uzbrojenie terenu, gęstą zabudowa, a także skomplikowaną technologię prowadzenia prac metodami bezwykopowymi". Jednocześnie zaznacza, że jest zbyt wcześnie, by określić bezpośrednią przyczynę wybuchu gazu w Szczyrku.

Firma składa ponadto wyrazy współczucia rodzinie i znajomym ofiar wybuchu gazu oraz mieszkańcom Szczyrku.

Aqua-System jest właścicielem urządzenia do wykonywania przewiertów sterowanych i została wynajęta do wykonania przewiertu. To w trakcie robót z użyciem jej sprzętu doszło do wypadku.

Jak czytamy w dalszej części komunikatu, "wszelkie czynności związane z wymaganymi uzgodnieniami, tzn. lokalizacją podziemnego uzbrojenia, dokumentacją projektową zadania, a także nadzorem bezpośrednim właścicieli uzbrojenia podziemnego, należały do obowiązków generalnego wykonawcy robót".

Firma dodaje, że przekazała już odpowiednim organom informacje i dokumenty dotyczące prac, jakie prowadziła w miejscu, gdzie doszło do wybuchu gazu.