Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Ważny apel policji

2019-10-10 9:09 RS
Krwiodawstwo - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Śląscy policjanci apelują do wszystkich służb mundurowych i osób chętnych, aby w geście solidarności z ofiarami i rannymi w wybuchu pocisku w Kuźni Raciborskiej oddawali krew w punktach krwiodawstwa. "Dla saperów z Gliwic - by inni mogli żyć" - takim dopiskiem można wskazać szpital, dla którego można podarować cząstkę siebie.

Jak podaje Śląska Policja funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego organizują akcję w związku z tragicznym wydarzeniem w Kuźni Raciborskiej w celu przekazania saperom z Gliwic i ich rodzinom swojego wsparcia. Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla szpitali, w których leczeni są ranni żołnierze. Chodzi o Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu i Górnośląskie Centrum Medyczne Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Krew (dowolną grupę krwi) można oddać w punktach krwiodawstwa wskazując szpital z dopiskiem np. " Dla saperów z Gliwic - by inni mogli żyć" Potwierdzenia oddania krwi można następnie przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z Kolegami, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala.

- Podkreślamy, że zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących. Będziemy wdzięczni jeżeli dołączycie się do naszej akcji! Przyłączcie się do nas - dodają policjanci.


 

Żołnierze uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłych saperów. Mówi st. chor. sztab. Stanisław Śmigielski, dowódca patrolu rozminowania nr 9 z Braniewa: