Wzięła ślub z Jezusem. Rodzina i przyjaciele Izabeli promienieli radością

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wzięła "ślub z Jezusem". Rodzina i przyjaciele Izabeli promienieli radością

Decyzja na całe życie

Wzięła ślub z Jezusem. Rodzina i przyjaciele Izabeli promienieli radością

2023-11-20 16:06

Pani Izabela była pewna tej decyzji. W miniony czwartek (16 listopada 2023) wzięła "ślub z Jezusem". Uroczystość odbyła się w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie (województwo śląskie). To dwudziesty taki przypadek w archidiecezji katowickiej.

Taki wydarzenie są powodem do radości nie tylko w kościele. W listopada 2023 roku, pani Izabela została dziewicą konsekrowaną. W kościele nazywa się to "ślubem z Jezusem", ponieważ w ten sposób kobieta deklaruje zachowanie dziewictwa przez całe życie. Uroczystość w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie poprowadził biskup Adam Wodarczyk. Izabela przyjęła konsekrację w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół. Uroczystość w imielińskiej parafii uświetniły też śpiew scholi i obecność pocztów sztandarowych - czytamy w serwisie katowice.gosc.pl. Na zdjęciach z ceremonii widać przejętych i uradowanych gości. Kobieta leżała przed ołtarzem i modliła się o potrzebne łaski.

Katowice. To już dwudziesta dziewica konsekrowana

W archidiecezji katowickiej jest już 20 dziewic konsekrowanych. W całym kraju jest ich ponad 400 (stan na kwiecień 2023 roku). Najwięcej złożyło śluby w diecezji krakowskiej (57), na drugi miejscu mamy warszawską (36), a na trzecim gdańską (29). Od Soboru Watykańskiego II stan dziewic doznaje odrodzenia w wielu Kościołach lokalnych. Odnowiony Obrzęd Konsekracji Dziewic, zatwierdzony przez papieża Pawła VI, wszedł w życie 6 stycznia 1971 roku. Definicja prawno-kanoniczna stanu dziewic ujęta jest w kan. 604 Kodeksu prawa kanonicznego:

- § 1. Do wspomnianych form życia konsekrowanego dochodzi stan dziewic, które – wyrażając święty zamiar gruntowniejszego naśladowania Chrystusa - są Bogu poświęcone przez biskupa diecezjalnego według zatwierdzonego obrzędu liturgicznego, zostają zaślubione mistycznie Chrystusowi, Synowi Bożemu, i przeznaczone na służbę Kościołowi. (Kanon 604, § 1.) - czytamy w prawie. Pani Izabeli serdecznie gratulujemy i życzymy dużo sił na świadomie wybranej drodze życia.

QUIZ. Kościół w czasach PRL. Pamiętasz te wydarzenia i postacie? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Na początek coś bardzo prostego. Kogo przedstawia to zdjęcie?
Kardynał Stefan Wyszyński
Nasi Partnerzy polecają