Zabił kota i wyrzucił do śmietnika. Szybko dopadła go sprawiedliwość

2022-01-21 21:30
 Zabił kota i wyrzucił do śmietnika. Szybko dopadła go sprawiedliwość
Autor: Śląska policja

Bestialski czyn 55-latka z Rybnika. Mężczyzna najpierw zabił kota, a następnie wyrzucił go do śmietnika. Szybko jednak został zatrzymany przez policję, a teraz stanie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do szokującego zdarzenia doszło w minioną środę, 19 stycznia, w Rybniku. Policjanci około 18.20 otrzymali zgłoszenie o tym, że nietrzeźwy mężczyzna zabił kota. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Śniadeckiego.

- Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że pijany mężczyzna zabił kota, a następnie wyrzucił zwierzę do kosza – informuje rybnicka policja.

Policjanci zatrzymali 55-latka. W piątek, 21 stycznia, mieszkaniec Rybnika usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to nawet do 5 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Katowice w okresie PRL. Zobacz zdjęcie [ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ]

Nowy radiowóz dolnośląskich policjantów ma być postrachem piratów drogowych

Przy okazji rybniccy funkcjonariusze apelują, aby zgłaszać wszelkie przypadki znęcania się nad zwierzętami. Ich reakcja zawsze jest bowiem natychmiastowa.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny zostać zaostrzone?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE