Zabójstwo Sebastiana z Katowic. Tomasz M. zostaje w areszcie. NOWE FAKTY!

2021-12-10 11:14
Zabójstwo 7-letniego Sebastiana z Katowic.
Autor: Policja Śląska Tomasz M. zostaje w areszcie. Śledczy mają nowe dowody

Tą tragiczną sprawą żyła cała Polska. 11-letni Sebastian z Katowic został brutalnie zamordowany. Do jego zabójstwa 7 razy przyznał się Tomasz M., nigdy nie okazał skruchy. Doniesienia o przeszłości podejrzanego przyprawiają o dreszcze. W przeszłości miał być notowany za uprowadzenie nieletniego i rozpowszechnianie treści pedofilskich. Śledczy ujawnili, że to nie jedyny jego występek.

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Tymi makabrycznymi informacjami żyła cała Polska. 11-letni Sebastian z Katowic zginął 22 maja. Wracał koło godziny 19 do domu z placu zabaw. Uprowadził go Tomasz M. Przyznał siedem razy śledczym, że porwał i zabił chłopca. Ciało planował zabetonować w sosnowieckiej dzielnicy Niwka, gdzie budował dom. Dziś wychodzą na jaw nowe wątki w tej sprawie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i ponownie przedłużył śledztwo w tej sprawie.

- Złożyliśmy wniosek o przedłużenie aresztu i wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie. Cały czas trwają czynności w tej sprawie. Przesłuchujemy nowych świadków. Otrzymaliśmy także opinię biegłego z zakresu informatyki śledczej - mówi prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Czy nowe fakty pogrążą Tomasz M.? Mężczyzna do tej pory usłyszał trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Treści drugiego zarzutu prokuratura nie ujawnia. We wrześniu postawiono mu kolejny zarzut. Dotyczy innego małoletniego poniżej 15 roku życia. Ta sprawa nigdy nie została zgłoszona organom ścigania. Wszystko dzięki żmudnej pracy śledczych. Do trzeciego zarzutu Tomasz M., przyznał się jedynie częściowo i złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie.

Super Raport 09.12 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz Artur Dziambor - Konfederacja) Sedno Sprawy: Sławomir Neumann
Sonda
Czy Katowice to dobre miasto do życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE