Ksiądz zatrzymał 43-letniego rabusia

i

Autor: materiały policji, SHUTTERSTOCK Ksiądz zatrzymał 43-letniego rabusia

Niesamowite!

Zabrze: 43-latek napadł na księdza z rewolwerem. Duchowny go zatrzymał

2022-08-19 15:06

Niecodzienne zdarzenie w Zabrzu. Pewien 43-letni mieszkaniec miasta postanowił dokonać rozboju na księdzu z jednej z parafii. Duchowny wykazał się jednak dużą charyzmą, sprytem i sprawnością! Najpierw wystraszył napastnika, a potem go zatrzymał.

Zabrze. Mieszkaniec miasta w wieku 43 lat napadł na księdza z rewolwerem w ręku. Do zdarzenia doszło w czwartek (18 sierpnia) na terenie jednej z parafii. - Mężczyzna przyszedł tam z paczką. Obecny na miejscu ksiądz pomyślał, że jest to pracownik firmy kurierskiej. Po chwili jednak mężczyzna wyciągnął rewolwer i zażądał wydania pieniędzy, pytając jednocześnie, czy na parafii są obecne inne osoby - opisuje zajście zabrzańska policja. - Kiedy duchowny oświadczył, że nie ma żadnych kosztowności, a w budynku jest jeszcze gospodyni, mężczyzna rzucił się do ucieczki - dodają stróża prawa.

Zobacz koniecznie: Tekla Juniewicz nie żyje. Najstarsza Polka w historii miała 116 lat

Kamil zapłacił życiem za miłość do motoroweru

Na tym się jednak nie skończyło! Ksiądz ruszył w pościg za bandytą i go złapał. Potem powiadomił o wszystkim policjantów. Stróże prawa przyjechali na miejsce zdarzenia i przejęli 43-latka. - Okazało się, że sprawca był już wcześniej notowany. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia, a o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd - kończą stróża prawa.

Zobacz koniecznie: Będzin: W samochodzie znaleziono zwłoki zawinięte w dywan. Są wyniki sekcji zwłok!

Sonda
Czy polscy księża są wysportowani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE