Zwłoki tego dziecka znaleziono w sortowni śmieci w Zabrzu. Prokuratura jest coraz bliżej prawy?

i

Autor: archiwum se.pl

Nowe fakty!

Zabrze. Ciało noworodka w sortowni śmieci. Prokuratura bada DNA wytypowanych kobiet. Wśród nich może być matka chłopca

2023-01-10 10:03

Nowe informacje w sprawie zwłok dziecka znalezionych w sortowni śmieci w Zabrzu. Prokuratura przeprowadza badania DNA kobiet, które zostały wytypowane, jako potencjalne matki chłopca. Przypomnijmy, że ciało dziecka zostało odnalezione 1 października w zakładzie przy ul Cmentarnej. Śledczy nie chcą ujawnić, w jakich okolicznościach dziecko zmarło. - Szczegóły są zbyt drastyczne - zdradza prokurator Jarosław Dorczak.

Zabrze. W sortowni śmieci znaleziono ciało noworodka

1 października w sortowni śmieci przy ul. Cmentarnej w Zabrzu znaleziono ciało noworodka. Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z pracowników. Na miejsce wezwano policję. Sprawą zajęła się także prokuratura. Śledczy przeprowadzili sekcję zwłok i inne czynności procesowe. Z kolei policja opublikowała komunikat z prośbą do osób, które wiedzą cokolwiek na temat dziecka, by przekazały informacje funkcjonariuszom. Kluczowe było odnalezienie matki dziecka. Wiele wskazywało na to, że pochodzi ona z Bytomia lub Zabrza. Kobieta nie została jeszcze zatrzymana, ale wiele wskazuje na to, że śledczy są coraz bliżej poznania prawdy.

Zwłoki dziecka w sortowni śmieci. Prokuratura bada DNA wytypowanych kobiet

Prokuratura ma już wyniki badań histopatologicznych, które pozwoliły ustalić, jaka była przyczyna śmierci dziecka. - Wyniki nie wniosły nic nowego do sprawy. Są powtórzeniem tego, co ustaliliśmy już wcześniej. O szczegółach nie będziemy jednak informować, są one bowiem zbyt drastyczne - mówi prokurator Jarosław Dorczak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Zabrzu. To jednak nie wszystkie nowe informacje w tej sprawie. - Prokuratura prowadzi działania ukierunkowane na identyfikację matki dziecka. Przeprowadzamy badania DNA u kobiet, które mogły być w ostatnim czasie w ciąży. Pierwsze badanie zostało już wykonane, kolejne dwa zostaną przeprowadzone wkrótce - dodaje.

Dziecko zostało pochowane na cmentarzu w Zabrzu-Biskupicach. Na tabliczce umieszczonej na białym krzyżu widnieją napisy "NN Noworodek" oraz "Śpij Aniołku", a także data odnalezienia ciała dziecka. 

Grób dziecka znalezionego w sortowni śmieci w Zabrzu [GALERIA]

Sonda
Czy wierzysz, że śledczym uda się znaleźć matkę chłopca?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają