Zabrze: Legendarny Marian Zembala chce ZAMKNĄĆ antycovidowców. Padły MOCNE SŁOWA o wojnie i głupocie

2020-10-13 9:05 Bartosz Wojsa
Zabrze: Legendarny Marian Zembala chce ZAMKNĄĆ antycovidowców. Padły MOCNE SŁOWA o wojnie i głupocie
Autor: Kasia Zaremba / SE Zabrze: Legendarny Marian Zembala chce ZAMKNĄĆ antycovidowców. Padły MOCNE SŁOWA o wojnie i głupocie

Legendarny lekarz, prof. Marian Zembala, który dziś jest szefem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w mocnych słowach wypowiedział się o osobach niewierzących w koronawirusa. Nazwał ich "szaleńcami", których trzeba "zamknąć w zakładach psychiatrycznych". To nie wszystko!

Były minister zdrowia, kardiochirurg i legendarny lekarz - prof. Marian Zembala. Dziś szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wystąpił w programie TVP Info, gdzie w mocny słowach wypowiedział się o marszach antycovidowców i osobach niewierzących w koronawirusa. "Proszę, żeby takie osoby były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych, albo w izolatoriach", powiedział na antenie. Prof. Zembala ocenił, że antycovidowcy są w jego ocenie "samobójcami" i "szaleńcami", którzy są "niespełna rozumu". - To wina także nieroztropnych wypowiedzi nas, lekarzy - przyznał w TVP Info. Zapowiedział również osobistą interwencję u ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego chce poprosić o stanowcze reakcje wobec tych, którzy "nie rozumieją, czym jest pandemia". 

Wywiad z profesorem Zembalą jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych, wywołał także spustoszenie na grupach łączących ludzi niewierzących w koronawirusa. "Nie ma zgody i nie będzie przyzwolenia na takie postawy i takie zachowania. Bo ten nieodpowiedzialny, który dzisiaj protestuje, jutro zakazi wielu innych. Nie możemy sobie na to pozwolić", uzasadniał swoje mocne słowa lekarz na antenie TVP. - Nie wolno nam tracić rozumu, zwłaszcza teraz, kiedy jest wojna. Tak, pandemia jest wojną, wojną o życie - dodał. 

Protesty antymaseczkowców. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 130

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.