Zabrze. Szalony pościg za motocyklistą! Padły strzały

2021-08-04 7:53
Zabrze. Pościg za kierowcą motocykla
Autor: Policja Zabrze Zabrze. Pościg za kierowcą motocykla

Pościg ulicami Zabrza za 23-letnim motocyklistą rozegrał się w sobotę po godz. 17.00 na ulicy 3 Maja. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, dlatego też mundurowi ruszyli za nim. Aby go zatrzymać niezbędne było użycie broni. Policjanci oddali strzały w opony.

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany

Pościg za motocyklistą w Zabrzu. Do zdarzenia doszło w sobotę (31 lipca) około godz 17.00 na ul. 3 Maja. Jak informują mundurowi patrol zauważył, że kierowca jednośladu miał nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Policjanci chcieli zatrzymać 23-latka, ale ten postanowił uciec. Ruszył pościg. - Motocyklista ignorował polecenia wydawane przez interweniujących policjantów i uciekał w stronę Rudy Śląskiej, jadąc ulicą Paderewskiego. Po wjechaniu do Rudy Ślaskiej uciekał ulicami Kokota i 1-go Maja. Pościg zakończył się na pustym parkingu przy ulicy Ogrodniczej w Rudzie Śląskiej, gdzie policjanci odcięli motocykliście drogę ucieczki. Mężczyzna nie chciał jednak się poddać i kiedy jeden z policjantów wychodząc z radiowozu próbował go zatrzymać, ten ruszył w jego kierunku motocyklem, nie reagując na wydawane polecenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjant wykorzystał do zatrzymania motocykla broń służbową, oddając w kierunku pojazdu jeden strzał. To pozwoliło na skutecznej jego zatrzymanie - opisują zajście mundurowi.

Jak się okazało, 23-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Tłumaczył, że chciał sprawdzić, czy uda mu się uciec przed policjantami. Zgodnie z nowymi przepisami za zmuszenie policjantów do przeprowadzenia pościgu grozi nawet 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie może też zakazać prowadzenie pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna odpowie za czynną napaść na policjanta, ponieważ podczas próby ucieczki usiłował jednego z nich staranować motocyklem. Łącznie kara może wynieść nawet 10 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE