Zagadka. Z jakich osiągnięć PiS cieszy się najbardziej żona marszałka Senatu?

2019-09-16 20:17 abe
Stanisław Karczewski_16-09-19
Autor: Andrzej Bęben

Stanisław Karczewski (64 l.) na spotkaniu w Dąbrowie Górniczej zachwalał (16 września) nie tylko kandydatów PiS do parlamentu. Zwierzył się z jakich to osiągnięć PiS najbardziej jest zadowolona Elżbieta Karczewska.

Okazuje się, że z obniżenia wieku emerytalnego. Marszałek Karczewski podkreślił, że ten sukces PiS nie sprowadza się wyłącznie do tego, że obniżano pułap wieku uprawniającego do pobierania emerytury. Ważne jest, że Polacy – podkreślał marszałek – otrzymali wybór. Mogą przejść na emeryturę lub nadal pracować. Żona marszałka, z zawodu również lekarz, zdecydowała się skorzystać z prawa do przejścia na emeryturę. – Dzięki temu mogła się poświęcić wychowaniu pięciu wnuków naszych dwóch córek – tłumaczył Stanisław Karczewski. A na koniec dodał żartobliwie, że on w przyszłym roku również osiągnie wiek emerytalny i ma nadzieję, że prezes mu nie podziękuję za pracę.

Całkiem poważnie marszałek Senatu pytany przez dziennikarzy o wyniki zbliżających się wyborów odpowiedział, że PiS wygra nie tylko wybory do Sejmu, ale i do Senatu. O mandat senatora aktualny jeszcze marszałek Senatu ubiega się w okręgu nr 49 w Radomiu.