ZŁODZIEJ poszukiwany! BEZCZELNIE okradł starszego mężczyznę

2019-12-03 14:41 RS
Złodziej poszukiwany!
Autor: Policja Rydułtowy

Komisariat Policji w Rydułtowach prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy metodą na pracownika ZUS. Do zdarzenia doszło 13 listopada a poszkodowany dobrze zapamiętał twarz oszusta. Dlatego udało się stworzyć jego portret pamięciowy.

Poszkodowany nie pamiętał tylko o jednej zasadzie - by nie ufać bezwarunkowo obcym. Bowiem 13 listopada zapukał do niego mężczyzna podający się za pracownika ZUS. Powiedział, że ma pieniądze dla jego żony. Starszy mężczyzna uwierzył mu na słowo. Gdy na chwilę stracił go z oczu, "pracownik ZUS" zabrał mu z szuflady aż 1800 złotych. Potem szybko zmienił temat i zniknął za drzwiami, a starszy mężczyzna dopiero potem domyślił się, że była to kradzież.

- W toku prowadzonego postępowania, na podstawie podanego przez pokrzywdzonego ryspopisu sporządzono portret pamięciowy sprawcy, który miał charakterystyczny kobiecy cienki głos. Każdą osobę, która rozpoznaje mężczyznę z portretu pamięciowego prosimy o kontakt z rydułtowską bądź wodzisławską policją. Każdy szczegół dotyczący tego zdarzenia, może mieć bardzo istotne znaczenie dla sprawy - informuje wodzisławska policja.

Mężczyzna ten może planować podobne oszustwa w najbliższym czasie, tak więc jeśli go rozpoznajesz, dzwoń na poniższe numery:

  • Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu tel. 032 4537-255;
  • Komisariat Policji w Rydułtowach tel. 032 4125-810