Żory: Zdemolował siekierą drzwi w Biedronce

i

Autor: Policja Żory

Żory. Demolka! Kradzież sklepowa się nie powiodła, więc wyciągnął siekierę

2022-04-25 12:32

Sceny grozy w Żorach! Rabuś został złapany i zamknięty w wiatrołapie w jednym ze sklepów popularnej sieci handlowej. Tak się wściekł, że wyciągnął siekierą i zaczął demolować drzwi wejściowe! Uciekł zanim przyjechała policja, ale dzień później był już w rękach mundurowych. Okazało się, że 35-latek już w przeszłości miał problemy z prawem.

Do zdarzenia doszło w środę (20.04) w Żorach w dzielnicy Rój. Jak podaje policja, 35-letni mężczyzna wszedł do sklepu, żeby ukraść kilka artykułów i bezpiecznie się oddalić. Został jednak złapany na gorącym uczynku! Sklepowa ochrona zamknęła go w wiatrołapie! - Widząc zablokowane drzwi, mężczyzna wpadł w szał i zaczął demolować je siekierą, która posiadał przy sobie. Powiadomiony o niebezpiecznej sytuacji dyżurny policji natychmiast wysłał na miejsce wszystkie dostępne patrole - podaje policja. Agresywnego złodzieja nie udało się jednak schwytać, bo ten uciekł, nim mundurowi dotarli na miejsce.

Zobacz również: Jest śledztwo w sprawie katastrofy w kopalni Zofiówka! Zginęło tam sześciu górników

Policjanci na podstawie monitoringu szybko jednak ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież i demolkę w sklepie. Mężczyzna co prawda nie miał stałego miejsca zamieszkania, ale już w dzień po zdarzeniu zatrzymali sprawcę. - Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żorach decyzją sądu 35-letni sprawca dewastacji i kradzieży został tymczasowo aresztowany. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą żorscy kryminalni - podają żorscy mundurowi.

Zobacz także: Ornontowice. Zaorał płot. Był tak pijany, że nie potrafił mówić

Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE