Asteroida leci w stronę Ziemi! Apokalipsa 21 grudnia 2020?

i

Autor: Shutterstock

Mroczna przepowiednia św. Malachiasza. Wieści koniec świata i biblijną apokalipsę

2021-09-18 5:23

Rok 2020 dał nam wszystkim mocno w kość. Pandemia koronawirusa i będący jej skutkiem kryzys ekonomiczny sprawiły, że wiele osób zwróciło swoją uwagę na przepowiednie. Czy faktycznie obecne czasy są zapowiedzią czegoś większego? Od setek lat ludzie z trwogą czytają kolejne słowa jasnowidzów i dopatrują się w nich znaków końca świata. Jednym z bardziej znanych proroków był św. Malachiasz, który miał rzekomo stworzyć listę papieży, którą zdaniem niektórych zamyka papież Franciszek.

Święty Malachiasz we współczesnym świecie dał się zapamiętać jako rzekomy stwórca listy papieży, w której opisał poszczególne głowy Kościoła. Lista powstała w 1139 roku i zawiera 112 imion kolejnych papieży. Zdaniem proroka, gdy władzę w Watykanie przejmie ostatni papież - "Piotr Rzymianin" nastąpi apokalipsa. Zdaniem niektórych badaczy owym ostatnim zwierzchnikiem Kościoła ma być papież Franciszek. Jest on bowiem 112 papieżem, a jego patron św. Franciszek z Asyżu miała na drugie Piotr. Również nietypowy sposób i czas wybrania go na głowę Watykanu budzi wśród części osób kontrowersje. 

Według słów św. Malachiasza to za panowania ostatniego papieża Miasto Siedmiu Wzgórz, czyli Rzym ma zostać zniszczone, a ludzi czeka zagłada i sąd ostateczny. Jednak zdaniem części badaczy owa lista budzi wiele kontrowersji. Każdemu z panującym papieży przypisany jest lakoniczny i niejasny opis, który można dowolnie interpretować. Również nie ma pewności co do autentyczności spisu. Miał on powstać w 1139 roku po wizji jakiej doświadczył Malachiasz, przypuszcza się jednak, że powstała ona dużo później. Pierwsze historyczne doniesienie o liście papieży pojawiają się bowiem dopiero w 1590 roku, a część badaczy, uważa że powstała ona w celu wybrania pożądanego kandydata na papieża. 

Jaki mężczyzna do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Jak opiszesz swój temperament?
Ostatnia przejażdżka przed remontem al. Wojska Polskiego w Szczecinie