Częstomocz: przyczyny. O czym świadczy częste oddawanie moczu?

i

Autor: Getty Images

Sennik - mocz. Co oznacza sen o moczu? Odpowiedź cię zaskoczy!

2021-02-25 17:01

Sen o moczu, to jedno z najbardziej zawstydzających śpiącego marzeń sennych. Jeśli, to co widzimy podczas snu można nazwać marzeniem. Jednak jego znaczenie może zaskoczyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Wszystko zależy od okoliczności. Sprawdź, co oznacza sen o moczu.

Sen o moczu bardzo często sprawia, że śniący budzi się przestraszony i sprawdza, czy to aby na pewno był sen. Po chwili zastanawia się dlaczego w ogóle przyśniło mu się coś takiego. Okazuje się, że jednym z bardziej popularnych motywów, który znajdziemy w senniku jest oddawanie moczu. Jakie jest znaczenie takiego snu?

ZOBACZ TEŻ: Twoje uszy i policzki płoną? To nie wróży nic dobrego! Lepiej sprawdź, co to oznacza!

Co oznacza sen o moczu?

Znaczenie snu o moczu zależy od wielu czynników, odczuć, a nawet kolorów. Warto też pamiętać, że oddawanie moczu to naturalna potrzeba ludzkiego organizmu. Pozbywamy się toksyn i poprawiamy własne samopoczucie. Jednak sama czynność jest kwestią prywatną, więc obecność osób trzecich podczas tej fizjologicznej czynności wzbudza wstyd i negatywne emocje. Według sennika sen o moczu może być więc objawem zbyt dużej samokrytyki lub zapowiedzią rozwiązania problemów. Ale znaczeń jest o wiele więcej.

Sen o oddawaniu moczu – co oznacza?

Jeśli śnisz, ze sikasz według sennika oznacza to, że ktoś pomoże ci w trudnej sytuacji. Może to być też sygnał od twojej podświadomości, że czas na ujawnienie własnych uczuć, a zwłaszcza wyrzucenia z siebie negatywnych emocji. Jeśli we śnie moczysz łóżko lub nie zdążysz ze swoją potrzebą do toalety, oznacza to zostaniesz wystawiony na próbę licznych cielesnych pokus. Kiedy we śnie jesteś świadkiem oddawania moczu przez inna osobę, to znak, że powinniśmy odnowić relacje z bliską osobą, z którą nie mamy już kontaktu. Warto zastanowić się czy spędzamy z rodzina i przyjaciółmi wystarczająco dużo czasu. Uwaga! Jeśli we śnie jedynie słyszymy odgłosy oddawanego moczu, to jest to ostrzeżenie o nadchodzących problemach, wynikających z niedomówień. Warto zastanowić się nad swoją sytuacją, aby w razie czego zapobiec kłopotom.

Inne znaczenia snów, w których pojawia się mocz

Sikający pies - spotkasz na swojej drodze dobrego przyjaciela. Niewykluczone, że pojawi się szansa na znalezienie partnera i zaspokojenie swoich potrzeb seksualnych.

Sikający kot - czeka Cię wyzwanie i podjęcie ważnej życiowej decyzji.

Picie moczu – twój stan zdrowia ulegnie poprawie. To także znak, żeby zwrócić uwagę na swoją kondycję i zainteresować się alternatywnymi metodami leczenia.

Mocz dziecka – jeśli we śnie widzimy nasze dziecko może być to znak, że nadmiernie martwimy się o najbliższych i żyjemy w ogromnym stresie. Jeśli nieznajome, istnieje prawdopodobieństwo, że nasze obawy wobec bliskiej nam osoby mogą być słuszne.

Według sennika warto również zwrócić uwagę na kolor moczu we śnie. Żółty jest znakiem, że nasza sytuacja życiowa niebawem się poprawi. Jego ciemniejszy odcień może oznaczać zbliżający się sukces. Niestety, gdy widzimy krew w moczu, lub jego barwa zbliża się do czarnej - sennik ostrzega przed zbliżającymi się kłopotami, porażkami lub pogorszeniem zdrowia.

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?