Odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak schudnąć 5 kilogramów? Proste sposoby

2021-02-25 13:43 kaja
odchudzanie
Autor: Getty Images

Odchudzanie to niezwykle trudny temat. Bez wątpliwości aktywność fizyczna jest potrzebna i ciężko osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez odrobiny ruchu.Styczeń to czas realizacji noworocznych postanowień, w którym wiele osób gorączkowo poszukuje skutecznych sposobów na odchudzanie, frazy "jak schudnąć" biją rekordy popularności w wyszukiwarkach. Jak schudnąć 5 kg w szybkim czasie? Jak odchudzać się bez wyrzeczeń i ciężkich ćwiczeń? Przedstawiamy wam sprawdzone i zdrowe sposoby na zgubienie zbędnych kilogramów.

Pół żartem, pół serio mówi się, że każdej kobiecie do osiągnięcia wymarzonej sylwetki brakuje 5 kg. Jak szybko je zrzucić? To bardzo trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy przede wszystkim pamiętać, że aby odchudzanie było skutecznie nie może być zbyt szybkie. Gwałtowne gubienie kilogramów to prosta droga do efektu jo-jo, a nawet do zaburzeń odżywiania. Chcąc zrzucić kilka kilogramów najważniejszym pojęciem powinien być deficyt kaloryczny. Jest to stan, w którym organizm w ciągu doby spala więcej kalorii niż przyjmuje. Zachowując deficyt kaloryczny, nawet bez ćwiczeń, zgubimy dodatkowe kilogramy. Pamiętajmy jednak, że owa "dieta" nie powinna być zbyt restrykcyjna, przyjęło się, że najzdrowszym modelem jest deficyt na poziomie 200/300 kalorii. W internecie dostępne są specjalne kalkulatory, które pomogą w wyliczeniu owego deficytu.

Przed rozpoczęciem odchudzania należy przede wszystkim zrozumieć, że każdy z nas ma inny organizm i inaczej reaguje na dietę czy sport. Osobom, które mają dużą nadwagę i chcą zgubić więcej ciałka, kilogramy na początku będą spadać szybciej niż tym, których waga mieści się w normie i które chcąc pozbyć się jedynie kilku kilogramów. Na początku odchudzania często pozbywamy się również wody co daje złudny efekt szybkiego gubienia kilogramów. Dieta i sposób odżywania to postawa w procesie chudnięcia. Nie znaczy to jednak, że aktywność fizyczna nie jest ważna. Należy zdać sobie sprawę, że utrzymując deficyt kaloryczny, schudniemy nawet bez ćwiczeń, ale nasza skóra straci jędrność, a sylwetka nie będzie wymodelowana. Aktywność fizyczna przyśpiesza ten proces i poprawia wygląd naszego ciała. Dodatkowo ćwicząc unikniemy skinny fat, czyli sytuacji, w której osiągniemy wymarzoną sylwetkę, jednak zamiast tłuszczu spalimy jedynie mięśnie, a ciało nadal będzie posiadało dużą ilość tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że aktywność fizyczna to nie tylko męczące treningi ale również spacery, basen, bieganie czy taniec. Ćwiczenia mają sprawiać przyjemność, a nie być torturą. Nie zapominaj również o odpoczynku, dzień przerwy od ćwiczeń jest bardzo ważny. Nasze ciało potrzebuje regeneracji, dzięki czemu szybciej zobaczymy efekty i nie przetrenujemy się.

Spektakl pt. "Klątwa rodziny Kennedych" w Teatrze Żeromskiego w Kielcach
Najnowsze