Co daje palenie szałwii? 5 korzyści płynących z kadzideł z popularnej rośliny

i

Autor: Shutterstock

Warto spróbować

To zioło działa cuda. Oto 5 korzyści płynących z palenia szałwii. Zrób to, a szybko poczujesz efekty

2023-08-23 15:15

Palenie kadzideł z białej szałwii jest bardzo popularne wśród osób, które chcą oczyścić przestrzeń ze złej energii. Praktyka palenia kadzideł szałwiowych ma bogatą historię, zwłaszcza wśród rdzennych Amerykanów oraz kultur starożytnego Egiptu i Rzymu. Od wieków szałwia była wykorzystywana w ceremoniach duchowych i uzdrawiających, a także w leczeniu dolegliwości fizycznych. Oto 5 korzyści płynących z tlących się liści szałwii

Jak palić liście szałwii i jakie daje to korzyści? Która szałwia najlepiej nadaje się do kadzideł i jak je dobrze wykorzystać? Szałwia jest używana do celów kulinarnych, leczniczych i ozdobnych. Stosowana jako przyprawa i sposób na poprawę zdrowia w medycynie ludowej. Okazuje się, że wysuszone liście mogą działać nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.

Czy szałwię można palić? Tak, ale w postaci kadzideł

Zanim przedstawimy korzyści palenia szałwii, uzupełnimy, że chodzi jedynie o tworzenie kadzideł, podobnie jak w przypadku spalania liści laurowych. Żadnej odmiany szałwii nie powinno się spalać tak jak papierosów. Roślina należy do ziół psychoaktywnych i podawanie jej w takiej formie może mieś fatalny wpływ na zdrowie. Inaczej jest w przypadku tlących się liści w formie kadzideł.

Dlaczego warto palić szałwię? 5 korzyści płynących z tlących się liści szałwii. Zrób to a szybko poczujesz efekty

Szałwia ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą pomóc odeprzeć bakterie, grzyby i wirusy. Dlatego po pierwsze — palenie szałwii polega na spalaniu liści szałwii i pozwalaniu, aby dym oczyszczał powietrze w twoim domu. Zła jakość powietrza może być związana z różnymi schorzeniami. W ten sposób spalanie szałwii jest postrzegane jako skuteczny sposób oczyszczania powietrza. Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że szałwia ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które pomagają zabijać bakterie, wirusy i grzyby. Po drugie — szałwia może pomóc oczyścić mieszkanie także z owadów, które nie znoszą jej zapachu. Po trzecie — tlące się liście szałwii mogą poprawić nastrój, przez co są naszym sprzymierzeńcem w walce ze stresem. Biała odmiana jest bogata w związki, które aktywują określone receptory w mózgu. Receptory te są odpowiedzialne za podnoszenie poziomu nastroju, zmniejszanie stresu, a nawet łagodzenie bólu i ułatwiania zasypiania. Po czwarte — wielu uzdrowicieli energetycznych pali kadzidło z szałwii, aby pomóc utrzymać otwartą intuicję, ponieważ dym pomaga oczyścić umysł z bałaganu i pozwala na wyższe wibracje. I po piąte – można jej użyć do oczyszczania mieszkania z negatywnej energii.

Jak oczyścić mieszkanie i dom szałwią? O tym trzeba pamiętać

Wykorzystaj kadzidło szałwiowe dobrej jakości, może to być także szałwia twojego ogrodu, zerwana i ususzona z intencją. Zamknij okna i drzwi w obszarze domu, który chcesz oczyścić. Zawsze zaczynaj od jednego rogu pomieszczenia i delikatnie kieruj dym od podłogi do sufitu, podążając naturalną drogą dymu. W przypadku pomieszczeń z szafkami otwórz je i wdmuchnij dym do szafek. Pozwól dymowi przeniknąć do całego domu i pozwól mu się uspokoić przez kilka minut. Następnie otwórz wszystkie okna i drzwi, aby uwolnić negatywne energie związane przez dym.

ZOBACZ TEŻ: Zioło, które przyciąga bogactwo. Posadź w ogrodzie, bo uzdrawia rośliny. Napar z kwiatów działa uspokajająco i zapobiega wzdęciom

Sonda
Leczysz się ziołami?
Kwiat Jabłoni z Bursztynowym Słowikiem. Tak zareagowali na zwycięstwo!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany