Sennik

Węże widziane we śnie to zapowiedź kłopotów. Ten gad śni się większości ludzi na świecie. Co to oznacza? Poznaj najpopularniejsze motywy senne i ich znaczenie

2023-02-11 4:03

Sen o wężu lub wężach to jeden z najczęstszych koszmarów na świecie. Eksperci sprawdzili o czym śnią mieszkańcy 164 krajów i co oznaczają te sny według sennika. Z jakimi lekami lub radościami mierzy się ludzkość we śnie? Sprawdź znaczenie czternastu najpopularniejszych snów.

Sen o wężach, sen o zębach, czy sen o pieniądzach lub ciąży – czy mają jakieś znaczenie? Co oznaczają sny i czy powinniśmy traktować je serio? Od zarania dziejów, odkąd człowiek zaczął śnić, zaczął sobie również zadawać pytanie, czy mary mają wpływ na realne życie. Podczas snu często ujawniają się nasze największe lęki. Eksperci z portalu „Rentola” przeanalizowali trendy snów mieszkańców 164 krajów. Okazuje się, że najwięcej osób szuka znaczenia snów o wężach.

Węże we śnie, sen o zębach i ciąży i wiele innych. Co oznaczają najpopularniejsze sny?

Jak czytamy w raporcie portalu „Rentola” węże wpełzły do snów prawie jednej trzeciej mieszkańców wszystkich krajów, dla których istnieją statystyki. Więcej osób najczęściej śni o wężach niż jakimkolwiek innym motywie. Jest to najczęstszy temat snów w ponad 1/3 badanych krajów - 54 z 164. Sny o wężach są szczególnie częste w Europie Wschodniej oraz w części Azji i Afryki. Na drugim miejscy są zęby. Co ciekawe to drugi najbardziej rozpowszechniony motyw snów na świecie i numer jeden w 22 krajach - głównie w krajach nordyckich. Ostatnie miejsce na podium zajmują sny o ciąży. Na ostatnim, czternastym miejscu jest sen erotyczny. W galerii poniżej znajdziesz całe zestawienie, czternastu najpopularniejszych snów na świecie wraz z interpretacją.

ZOBACZ TEŻ: Sen o ciąży, śmierci i zębach króluje nocnych wizjach Polaków. Co to oznacza? Sprawdź 15 najpopularniejszych snów i poznaj ich znaczenie

Sonda
Wierzysz w znaczenie snów?
Skandal na Gali Empiku! Doda niedopuszczona do głosu! "Czuje się jak niechciany gość"
Nasi Partnerzy polecają