Balsamistka: „Omijałam wzrokiem oczy zmarłych, lecz tak nie dało się pracować”

2021-12-02 12:21
trumna, pogrzeb, śmirć, nieboszczyk, zmarły
Autor: Arne Trautmann

Na torach linii Poznań – Gdańsk znów znaleziono ciało. Poznań stał się miastem morderstw, najpierw młodych dziewcząt, a potem dojrzałych mężczyzn. Czy te zbrodnie są ze sobą powiązane, kto za nimi stoi? Co skrywa tytułowa Balsamistka? Powieść od Wydawnictwa Harde, którą zadebiutowała Magdalena Adaszewska, trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Policja ostrzega SMS-em przed groźnym przestępcą. Tematem seryjnych zbrodni żyje kraj. Telewizyjna dziennikarka śledcza Monika Biel wymusza to wręcz na swoim redaktorze naczelnym. Musi dostać ten temat.

Biel rusza do Poznania – miasta, dobrze znanego jej z czasów studiów – zrobić reportaż o morderstwach, które niepokojąco przypominają wstrząsające zbrodnie sprzed paru lat. Wtedy mordowano niewinne młode kobiety, dziś giną mężczyźni w średnim wieku – ustawiony prawnik, znany w mieście właściciel nocnego klubu, ale też handlarz narkotykami. Ciała jednych i drugich trafiały w ręce Amelii – uznana „Balsamistka” zwłok wie o kryminalnych sprawach więcej, niż chce zdradzić przesłuchującej ją policji. Kogoś kryje, może zna przestępcę? Jakie sekrety Moniki Biel zapisała w swoim dzienniku? Czy coś może łączyć ze sobą te dwie kobiety?

Otwieranie sarkofagu z książkami i oglądanie starej metrykalnej księgi

Policja nie ujawnia szczegółów, zasłania się dobrem prowadzonego śledztwa. Prosi wszystkich o czujność i ostrożność, ale prawda jest taka, że miejscowa komenda jest bezradna, tymczasem ginie kolejna dziewczyna. Przeżyje czy też trafi w ręce balsamistki?

Zdeterminowanej w odkryciu prawdy dziennikarce z nieoczekiwaną z pomocą przychodzi emerytowany policjant, lata temu dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Oboje mają osobiste powody, by rozwikłać zagadkowe śmierci.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy uda im się przerwać spiralę przemocy. Dowiedzieć się, do czego zdolne są doprowadzić demony przeszłości, sięgnij po mocny powieściowy debiut, którego autorką jest Magdalena Adaszewska. „Balsamistka” od Wydawnictwa Harde to dobry wybór dla lubiących lektury trzymające w napięciu i zaskakujące zakończeniem. Książkę można kupić tutaj. Dreszcz przerażenia, gratis.

Poszukujących dobrych tytułów – w promocji, z dedykacją autora bądź autorki – zapraszamy na wiemiwybieram.pl. Znajdziecie tam więcej kryminałów, romansów, książek historycznych, poradników... Do świąt jeszcze parę tygodni, jest czas na wybranie prezentów dla całej rodziny.

Balsamistka
Autor: Wydawnictwo Harde
Sonda
Kupujesz już prezenty na Boże Narodzenie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE