Fatalny romans legendy TVP. Historia z Koprem

2022-09-24 12:00

Jeden z legendarnych prezenterów Telewizji Polskiej - Jan Suzin - na szklany ekran trafił dzięki wzięciu w udziału w castingu. W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" Sławomir Koper (autor książki "PRL. Po godzinach") oraz Katarzyna Łuczyńska (autorka "Grzesznej i świętej") opisują prywatne życie dziennikarza. Nie brakowało w nim romansu i wielkich problemów.

Jan Suzin bez wątpienia był jedną z największych legend Telewizji Polskiej. Nienagannie ubrany, posługujący się świetną polszczyzną, szybko podbił serca widzów i stał się bardzo popularny. Jak opowiada Sławomir Koper, autor książki "PRL. Po godzinach", dziennikarz dostał pracę w TVP dzięki udanemu przejściu castingu. Suzin mawiał potem, że siadając przed kamerą zawsze wyobraża sobie, że przemawia do jednego człowieka. Mało kto jednak wie, że jego życie uczuciowe było dosyć intensywne. - W pierwszych latach pracy łączył go gorący romans z inną gwiazdą tamtej epoki, Ireną Dziedzic. Wprawdzie była ona mężatką, ale jej małżeństwo z Januszem Bałłabanem nie układało się  - opowiada Sławomir Koper.

- Planowali wspólną przyszłość, a panu Janowi nie przeszkadzało, że jego wybranka jest od niego o pięć lat starsza - mówi Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści "Grzeszna i święta". - Tak bardzo jej ufał, że stał się jednym z żyrantów na zakup samochodu, który Dziedzic kupiła - dodaje pisarka. Jak dalej potoczyły się losy Jana Suzina i jak pożegnał się z widzami? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem", który tradycyjnie w każdą sobotę o godzinie 12.

Grzeszna i święta

i

Autor: Wydawnictwo Harde
PRL po godzinach

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają