Jakie kolonie chciala miec Polska

i

Autor: Autor: SE Jakie kolonie chciala miec Polska

Jakie kolonie chciała mieć Polska? "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej"

2021-11-27 12:00

Najnowszy odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest planom kolonialnym władz II Rzeczpospolitej. Jak zapatrywała się na to ówczesna władza? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem", Sławomira Kopra, autora książki "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej".

"Żydzi na Madagaskar", czyli jak Polska (prawie) stała się kolonialną potęgą | Historia z Koprem

Czasy II Rzeczpospolitej były niezwykle ciekawe, choć koniec końców skończyły się w tragiczny sposób. Co ciekawe, jeszcze za życia Józefa Piłsudskiego, polskie władze miały pomysł, by Polska zdobyła swoje kolonie. W najnowszym vlogu opowiada o tym Sławomir Koper, historyk, autor książki "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej". Propozycji było kilka, a jedną z nich była Angola. - Projekt nie był skomplikowany: planowano masowe osiedlanie w Afryce polskich plantatorów, a po zdominowaniu przez nich terenu - odkupienie części kraju od władz portugalskich. Wysłano nawet ekspedycję, która miała zbadać miejscowe warunki, jednak po powrocie jeden z jej uczestników stwierdził, że "osobiście nikogo na Angolę nie namawia". Z kolei rząd w Lizbonie zaniepokojony polską aktywnością wprowadził liczne obostrzenia mające zahamować napływ polskich kolonistów. Więcej w książce "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej", którą można kupić w tym miejscu. Zachęcamy również do obejrzenia najnowszego odcinku vloga Sławomira Kopra. 

NOWOŚĆ! Blaski i cienie II Rzeczypospolitej. Sławomir Koper

i

Autor: wiemiwybieram.pl
Polska mogła podbić ANTARKTYDĘ. Tajemniczy plan Gierka l Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE