Kancelaria

i

Autor: Wydawnictwo Harde

Adwokat zakochana w gangsterze

"Kancelaria" Gabrieli Gargaś. Poznaj przyjaciółki, o jakich sama marzysz

2022-07-27 13:17

Wyczekiwaną premierę ma dziś powieść "Kancelaria" od Wydawnictwa Harde pióra Gabrieli Gargaś, w której ceniona pani adwokat zakochuje się w mającym spore grzechy na koncie gangsterze. Czytelnik może spodziewać się akcji gnającej niczym rollercoaster i rozbujanej od komedii aż po thriller. Zapraszamy na wywiad z trzema przyjaciółkami – Emi, Adą i Bogną – poznajcie główne bohaterki "Kancelarii". To pewne, zakochacie się w nich.

Myślicie, że nie ma nudniejszego miejsca niż biuro prawników, w którym wszyscy zatopieni są w paragrafach? Nic bardziej mylnego. Zajrzyjcie koniecznie do kancelarii adwokackiej, w której namiętności biorą górę nad rozumem, nic nie dzieje się zgodnie z planem, a główna bohaterka często zaskakuje nie tylko świat, ale i samą siebie. Jeżeli doda się do tego temperamentnych klientów i ich niecodzienne sprawy, wyjdzie z tego przepis na historię, od której nie sposób się oderwać. Zwłaszcza jeśli napisała ją Gabriela Gargaś. Poznajmy główne bohaterki "Kancelarii".

Emilia Wrońska: mam 36 lat, ciemne, falujące włosy i zielone oczy. Jestem prawniczką. Ada (z domu Dębska): z Emilią znam się z przedszkola: Mam męża Adama, prawie dziewiętnastoletnią córkę Justynę i drugą, dziesięcioletnią Maję. Bogna Dziedzic: jestem o rok starsza od dziewczyn. Znamy się jeszcze z podwórka. Czuję się artystką. Maluję, rzeźbię, pracuję na pół etatu w agencji reklamowej. Jestem panią swojego czasu.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?

Emilia: Kiedyś sądziłam, że znajdę przed trzydziestką jakiegoś miłego faceta, z którym uwiję gniazdko. Po miłym facecie nie ma śladu. Dziś w wieku trzydziestu siedmiu lat, moje życie nie przypomina tamtych wyobrażeń.

Ada: Zawsze chciałam mieć stabilizację w życiu. Na co dzień staram się być jak najlepszą matką i żoną. Myślałam, że rodzina jest najważniejsza, ale teraz czuję, że życie mi ucieka, należę do grupy nudziar. Dopadł mnie jakiś marazm. Monotonia. I zadaję sobie pytanie: to wszystko? To wszystko, co chcę w życiu osiągnąć? To wszystko, na co mnie stać?

Bogna: Nigdy nie miałam parcia na suknię z welonem, ani na to, by zostać matką gromadki dzieci. Raz byłam zakochana i facet mnie zostawił, dla mojej siostry ciotecznej, z którą jest do tej pory.

Dziennikarki zaangażowane zapowiadają premierę książki "Kancelaria" Gabrieli Gargaś

Czego w sobie nie lubisz?

Emilia: Jestem roztrzepana. Już na studiach taka byłam – roztargniona, gubiłam dokumenty, notorycznie zapominałam togi na rozprawy, a jednak jakoś mi szło (śmiech).

Ada: Nie wiem, co się ze mną dzieje. Czasami nie potrafię zrozumieć córek ani męża. Czasami mam ochotę porzucić swoje dotychczasowe życie i gdzieś po prostu uciec.

Bogna: Nie lubię w sobie tego, że zbyt często się spóźniam i zawsze znajdę sto wytłumaczeń na swoje spóźnienie, taka już jestem.

Czego Ci w życiu brakuje?

Emilia: U boku? Kogoś, kto okazywałby mi szacunek, z kim mogłabym szczerze rozmawiać, spędzić miło czas w teatrze, kinie czy na wystawie.

Ada: W życiu nie zrobiłam żadnych głupot ani szaleństw.  No może z raz, czy dwa się upiłam, ale zawsze byłam z przyjaciółkami, które wyciągały mnie z opresji. Chciałabym polecieć balonem, brakuje mi odrobiny szaleństwa.

Bogna: Odpowiem przewrotnie, nigdy nie ukrywałam, że nie chcę mieć dzieci.

Co Cię denerwuje w relacjach damsko-męskich?

Emilia: Nie lubię mężczyzn wyobrażających sobie zbyt wiele.

Ada: Sama nie wiem. Złamanego serca nigdy nie miałam. Poranione trochę tak, ale nie przez mężczyzn. Moim pierwszym i ostatnim mężczyzną, aż do teraz był mąż, Adam.

Bogna: Nie znoszę facetów, którzy oczerniają swoje byłe kobiety.

Co sprawia, że jesteś szczęśliwa?

Emilia: Przeżyłam z mężczyzną dni wypełnione szczęściem. Pływając, opalając się na klifie, spacerując i czytając książki... Opowiadając sobie jakieś anegdoty. Śmiejąc się. Tańcząc. Dwoje zakochanych ludzi, oderwanych od rzeczywistości. 

Ada: Jestem szczęśliwa, kiedy moje dziecko mówi: Kocham cię. I, mimo że jestem na ciebie cholernie zła, to się nie zmieni.

Bogna: Kiedy mogę dzielić się z innymi swoją sztuką. Ostatnio czułam szczęście w podróży po Bałkanach. Zostałam zaproszona do Czarnogóry i Chorwacji, by wystawiać tam swoje prace.

Wywiad z bohaterkami na podstawie książki, wszystkie odpowiedzi pochodzą z powieści "Kancelaria". Więcej informacji o książce znajdziesz TUTAJ

Powieść "Kancelaria" Gabrieli Gargaś dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Sonda
Czy masz już plany na wakacje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany