Mąż zdradził Polę Raksę z przyszłą prostytutką. Historia z Koprem

2022-09-03 12:00

Historia Poli Raksy i jej charakterystyczna rola w serialu "Czterej pancerni i pies" na zawsze przeszła do polskiej kinematografii. Mało kto jednak wie, że w prywatnym życiu aktorki doszło do wielkiego nieszczęścia. Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem" Sławomira Kopra, autora książki "PRL po godzinach" oraz Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści obyczajowej "Grzeszna i święta".

Sławomir Koper oraz Katarzyna Łuczyńska tym razem przybliżają nam historię Poli Raksy, aktorki, która na stałe zapisała się dziejach polskiego filmu. Jej najbardziej charakterystyczna rola to oczywiście Marusia z legendarnego serialu "Czterej pancerni i pies". Mało kto jednak wie, że prywatnie Pola Raksa nie była zbyt szczęśliwa. Jej małżeństwo rozpadało się po tym, gdy zdradził ją Andrzej Kostenko. - Podobno zdradził ją z pokojówką, która później świadczyła swoje usługi w domu publicznym - opowiada Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści "Grzeszna i święta". 

Z kolei Sławomir Koper opowiedział o tym, jak wyglądało dalsze życie gwiazdy serialu "Czterej pancerni i pies". Pola Raksa związała się z dużo młodszym Bogusławem Lindą. - Linda traktował ją chyba jako właścicielką mieszkania, do której się wprowadził. Prowadził hulaszcze życie i miewał romanse z innymi kobietami. Pola Raksa zagrała jeszcze w filmie "Uprowadzenie Agaty", a potem prowadziła rubrykę związaną z modą na łamach "Rzeczpospolitej". Potem zniknęła na dobre. Więcej na temat jednej z najsłynniejszych polskich blondynek w najnowszym vlogu "Historia z Koprem". Zapraszamy również do zakupu książki "PRL po godzinach" oraz "Grzeszna i święta".

Grzeszna i święta

i

Autor: Wydawnictwo Harde
PRL po godzinach

i

Autor: Wydawnictwo Harde