„Rajski zakątek” Ryszard Ćwirlej

i

Autor: Materiały prasowe „Rajski zakątek” Ryszard Ćwirlej

Mrożące krew w żyłach sekrety klasztoru. „Rajski zakątek” Ryszarda Ćwirleja

2024-03-27 10:12

Ryszard Ćwirlej po raz kolejny kreśli portrety ludzi zbyt łatwowiernych, by mogli żyć. I tych, którzy za wielkimi słowami skrywają równie wielką podłość, a ich ołtarzem jest chciwość. Powieść „Rajski zakątek” ­- historia jak z horroru!

Matylda wypoczywa w beskidzkim uzdrowisku. Dzieli pokój z Aliną z Piły, emerytowaną milicjantką. Błogi spokój przerywa im niespodziewany telefon od znajomego Matyldy. Mężczyzna prosi ją o pomoc w rozwikłaniu sprawy zaginięcia pewnej kobiety, która przebywała w tej samej miejscowości. Obie panie ochoczo wszczynają prywatne śledztwo.

Nie wiedzą jeszcze, że z pobliskiego klasztoru w dramatycznych okolicznościach uciekła niedawno młoda zakonnica. Przeczuwają natomiast, że oferujący duchowy wypoczynek rajski zakątek, miejsce popularne również wśród świeckich, skrywa mroczne tajemnice…

Ryszard Ćwirlej po raz kolejny kreśli portrety ludzi zbyt łatwowiernych, by mogli żyć. I tych, którzy za wielkimi słowami skrywają równie wielką podłość, a ich ołtarzem jest chciwość. W powieści „Rajski zakątek” czytelnicy spotkają bohaterów znanych z wcześniejszej „Tęczowej doliny”.

Ryszard Ćwirlej. Z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Autor powieści kryminalnych, które od lat podbijają listy bestsellerów. Nagradzany na najważniejszych festiwalach literatury kryminalnej, uwielbiany przez czytelników za swobodne przemieszczanie się między epokami i tworzenie wyjątkowo barwnych postaci, zarówno tych dobrych, jak i złych.

Fragment książki „Rajski zakątek”

Czyżby odkryto jej ucieczkę? Nigdy więcej jej noga nie przestąpi progu tego strasznego miejsca. Do lasu zostało jeszcze ze dwadzieścia metrów. Dobiegnie tam, zanim auto wyjedzie na drogę. (...)

– Tam jest! – zawołał ktoś chropowatym głosem.

– Stój! (...) 

Puściła się na przełaj i prawie jej się udało. Już wbiegała między drzewa, już czuła intensywny zapach igliwia... I wtedy nocną ciszę rozdarł głośny huk karabinowego wystrzału.

 Książka „Rajski zakątek” dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 27 marca. 

„Rajski zakątek”, kryminał Ryszarda Ćwirleja

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki