Najbardziej znani homoseksualiści epoki PRL. Historia z Koprem

2022-10-01 12:00

Sławomir Koper oraz Katarzyna Łuczyńska w najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" opowiadają o znanych homoseksualistach epoki PRL. Jak wyglądały ich związki, a kto próbował w cyniczny sposób wykorzystać ich zainteresowanie? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

Najnowszy odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest najbardziej znanym homoseksualistom w epoce PRL. Sławomir Koper oraz Katarzyna Łuczyńska przedstawiają słynnych pisarzy oraz ich związki. Wydaje się, że najbardziej znanym gejem był Jarosławm Iwaszkiewicz, który zresztą określał się jako biseksualista. Sławomir Koper podkreśla, że czasem preferencje pisarzy miały bardzo wielkie znaczenie w promowaniu młodych pisarzy. Tak było choćby w przypadku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w którym zakochał się zarówno Jerzy Andrzejewski jak i Jarosław Iwaszkiewicz. - Żaden z nich jednak go nie uwiódł, ponieważ młody poeta był heteroseksualny i nie widział świata poza swoją ukochaną Basią, co nie zmienia faktu, że nadal go promowali - mówi Katarzyna Łuczyńska, autorka książki "Grzeszna i święta". Z kolei Sławomir Koper, autor książki "PRL po godzinach" opisał losy Marka Hłaski, który cynicznie wykorzystywał zainteresowanie innych mężczyzn. W jaki dokładnie sposób? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

prl po godzinach

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Grzeszna i święta

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE