Przytul mnie

i

Autor: Materiały prasowe Przytul mnie

Vivelo Book Awards

„Przytul mnie” Patrycji Żurek, autorki nominowanej do Vivelo Book Awards

2023-09-18 17:02

Jak wiele jeszcze mogą dać ci, którzy widzą już kres swoich dni, tym, którzy stawiają w życiu pierwsze kroki...? Na to pytanie odpowiada Patrycja Żurek w swojej powieści „Przytul mnie”. To mądra opowieść poruszająca wiele trudnych tematów. Starość, odchodzenie, samotność, relacje międzypokoleniowe, trudne decyzje, miłość wystawiana na ciężkie próby.

Halszka przejmuje po rodzicach prowadzenie domu spokojnej starości, nadając mu przewrotną nazwę Druga Młodość. Sama zmagała się z traumą dzieciństwa spędzonego w sierocińcu i skutkami rzadkiej choroby. Teraz jest jednak pełną energii młodą kobietą, wrażliwą, empatyczną, pragnącą zrobić coś dobrego dla świata. I tak rodzi się w jej głowie idea Przytularni. W szpitalach i domach dziecka jest tak wiele spragnionych dotyku maluchów. A tylu staruszków marzy, by wstawać z łóżka, wciąż mając przed oczami jakiś cel. Wystarczy, by ich drogi się skrzyżowały… 

„Przytul mnie”, to mądra opowieść poruszająca wiele trudnych tematów. Starość, odchodzenie, samotność, relacje międzypokoleniowe, trudne decyzje, miłość wystawiana na ciężkie próby. Celne, bolesne, z życia wzięte obserwacje zmuszają do zastanowienia. A jednocześnie sporo ciepłych wątków – romantyczne perypetie Halszki, Konstantego i kilkorga innych nietuzinkowych bohaterów.

Patrycja Żurek Wydaje książki od 2012 roku, wygrała konkurs Storytela na powieść w odcinkach. Grubaska została nominowana do nagrody Vivelo Book Awards, a Zagubiona pszczoła była zgłoszona do plebiscytu „Najlepsza książka na lato” organizowanego przez portal Granice.pl. Porusza tematy trudne, ponieważ uważa, że literatura powinna wchodzić pod skórę czytelnika i pozostawać w głowie na dłużej. W jej powieściach ważną rolę odgrywa Śląsk. 

„Przytul mnie”, powieść Patrycji Żurek

Książka „Przytul mnie” Patrycji Żurek do kupienia w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 27 września.

Przytul mnie

i

Autor: Materiały prasowe Przytul mnie Link: Tu kupisz książkę „Przytul mnie” Patrycji Żurek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany