Reportaże „Z miłości. Portrety polskich domów” w finale konkursu Grand Press – Książka Reporterska Roku 2021.

2021-11-22 10:46
Wielki DEBIUT Kacpra Sulowskiego! Książka Z miłości. Portrety polskich domów wyciska łzy [WYWIAD]
Autor: Wydawnictwo Harde Wielki DEBIUT Kacpra Sulowskiego! Książka "Z miłości. Portrety polskich domów" wyciska łzy [WYWIAD]

Miłość buduje. Miłość niszczy. Zbiór reportaży Kacpra Sulowskiego „Z miłości. Portrety polskich domów”, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Harde, został wybrany, spośród zgłoszonych 72 tytułów, do finałowej piętnastki konkursu Grand Press – Książka Reporterska Roku 2021.

 „Z miłości. Portrety polskich domów” to czternaście opowieści - zza „ściany”, z bloków, domów i podwórek, w których miłość lub jej brak wysuwa się na pierwszy plan. Opowieści o miłości siostrzanej, romantycznej i rodzicielskiej, miłości do Boga i do siebie nawzajem. Tej, która buduje i tej, która niszczy. Kacper Sulowski pisze o ludziach, którym miłość wywróciła życie do góry nogami i o tych, którzy dla miłości byli gotowi zrobić wszystko. Bohaterowie poruszających reportaży zwykle nie trafiają na czołówki gazet. Nie umniejsza to w żaden sposób piękna i cierpienia, jakie ich w życiu spotyka. Kacper Sulowski daje im jeden z najcenniejszych prezentów: miejsce, by opowiedzieć swoją historię, i reporterski obiektywizm, by słuchać, nie sądzić.

W „Z miłości. Portrety polskich domów” nie znajdziemy czerni i bieli, jedynie wszystkie odcienie szarości. Podróż po życiach naszych współobywateli nie jest zawsze ładna i komfortowa. Zawsze za to wartościowa. W końcu to tam, między samotnymi ojcami walczącymi o swe dzieci, przemocą domową i marzycielami przegrywającymi ze złem leży prawda o nas.

Okładka książki Kacpra Sulowskiego Z miłości. Portrety polskich domów
Autor: Wydawnictwo Harde Okładka książki Kacpra Sulowskiego "Z miłości. Portrety polskich domów"

Jury konkursu Grand Press w składzie: Marcin Kowalczyk, Roman Kurkiewicz, Cezary Łasiczka, Weronika Mirowska i Beata Stasińska pracuje w dwóch etapach. W pierwszym od początku sierpnia br. zapoznawało się ze wszystkimi 72 zgłoszonymi książkami, by podczas posiedzenia 18 listopada 2021 roku wskazać 15 książek, które wchodzą do finału konkursu. Wśród nich znalazła się „Z miłości. Portrety polskich domów”, Kacpra Sulowskiego, wydana przez Wydawnictwo Harde.

W drugim etapie konkursu, po kolejnym posiedzeniu jury, z tej piętnastki zostanie wyłoniona najlepsza piątka, a z niej wskazana zwycięska publikacja. Na książki z piątki będą mogli głosować także internauci, by wskazać Nagrodę Czytelników. Gratulujemy wszystkim nominowanym i zachęcamy go oddawania głosów na „Z miłości. Portrety polskich domów”, Kacpra Sulowskiego.

"Mała Książka - wielki człowiek" ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w radomskiej bibliotece

Laureatów poznamy podczas jubileuszowej gali Grand Press 2021, która odbędzie się 7 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Książka Sulowskiego została wzbogacona ilustracjami Matyldy Damięckiej. Reportaże „Z miłości. Portrety polskich domów” są dostępne w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Kacper Sulowski jest dziennikarzem prasowym, reporterem, dwukrotnie nominowanym do nagrody Grand Press. Współpracuje z magazynem reporterów „Duży Format". Więcej informacji o autorze na profilu FB: @KacperSulowskiAutor

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE