A to ciekawe

"Tak powstał zespół Happy End. Historia z Koprem"

2023-09-16 12:00

Najnowszy odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest zespołowi Happy End, który wylansował wielki przebój "Jak się masz kochanie". Utwór ten do dziś, przy różnych okazjach nuci cała Polska, a Sławomir Koper, autor książki "Przeboje PRL" postanowił przypomnieć okoliczności powstania grupy.

Sławomir Koper, autor książki "Przeboje PRL" tym razem opowiada o zespole Happy End, który grał nieco radośniejszą muzykę, a i tak odniósł wielki sukces. Dość powiedzieć, że koncertował poza Polską w Niemczech czy Szwecji i wszędzie był entuzjastycznie witany. Jak opowiadał po latach Zbigniew Nowak, na polskiej scenie muzycznej brakowało zespołu, który grałby inną muzykę niż pozostałe grupy. Co prawda po pewnym czasie muzykowi zarzucano, że naśladuje wykonawców ze Stanów Zjednoczonych, ale ten odpierał zarzuty, pytając ironicznie, czy powinien naśladować artystów z Moskwy. Zbigniew Nowak i jego zespół Happy End wylansował kilka przebojów, ale ten największy i najbardziej popularny to oczywiście "Jak się masz kochanie". Lider grupy musiał niestety, ze względu na problemy zdrowotne zrezygnować z koncertowania, ale zespół wciąż występuje na żywo. I wszędzie jest niezwykle miło witany.

Jak jednak dokładnie doszło do powstania zespołu i dlaczego w pewnym momencie los zespołu był bardzo niepewny? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany