„Zemsta to za mało”. Kryminał z mocnym wątkiem psychologicznym Izabeli Szolc

2021-11-18 11:55
Zemsta to za mało
Autor: Wydawnictwo Harde

„Nie wchodź w drogę wkurzonej kobiecie". Taki jest podtytuł książki Izabeli Szolc „Zemsta to za mało”. I ten gniew czuć w całej historii śledztwa nadkomisarz Anny Wilk.

Wątek kryminalny jest w książce Izabeli Szolc pretekstem do pisania o kobietach. Okłamywane, lekceważone i wykorzystywane – zżera je gniew, który się staje śmiercionośną bronią. W szkolnej toalecie zostaje znaleziony martwy noworodek. Umiera chłopak po wypiciu drinka w klubie. Czy te sprawy coś łączy? Czy ofiara może być również katem? Śledztwo w tych sprawach nie będzie łatwe. Prowadzi je Anna Wilk, nadkomisarz stołecznej policji. Pozornie twarda i niezależna zmaga się jednocześnie z traumą po śmierci syna i trudnymi relacjami z siostrami, które śledztwo nagle zbliża. Ucieka przed samotnością w ekscytujący seks z kolegą z pracy.

„Zemsta to za mało” to powieść o przemocy wobec kobiet, którą czasem od razu widać, a czasem kryje się za pozornie nic nieznaczącymi słowami i drobnymi gestami. O strachu, który każe spać w szafie i nie daje zaznać szczęścia. Wreszcie o bezradności, która przeradza się w gniew, a ten tli się długo, by wybuchnąć ogniem zemsty. Gniew czują wszystkie bohaterki kryminału „Zemsta to za mało". Nie kryje go też autorka. Napisany z gniewem kryminał z mocnym wątkiem psychologicznym nie pozostawia czytelnika obojętnego. Książkę można kupić w tym miejscu. 

Zemsta to za mało
Autor: Wydawnictwo Harde
Poszukiwania Iwony Wieczorek przez Janusza Szostaka.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE