Sposób na łupież

i

Autor: SHUTTERSTOCK Sposób na łupież

Problemy na głowie

Absolutnie skuteczna wcierka na łupież, działa niczym profesjonalny lek. Białe drobinki znikną! Domowy sposób na łupież

2023-06-29 14:29

Łupież na głowie to zmora zarówno kobiet jak i mężczyzn. Często zanim uda się nam go pokonać, mija wiele miesięcy. Tu oczywiście kluczowe jest ustalenie jego przyczyny. Choć przyczyn łupieżu są dziesiątki, to w wielu przypadkach można poradzić sobie z tym problemem stosując domową kurację. Ta domowa wcierka przeciwłupieżowa jest naprawdę skuteczna, a do tego tania. Efekt w kilka minut.

Skuteczna wcierka na łupież na głowie. Efekt widoczny już po pierwszy zastosowaniu

Łupież potrafi uprzykrzyć życie człowiekowi. Białe drobinki sypiące się ze skóry głowy są widoczne nie tylko na włosach, ale także na ciemnych ubraniach. Problem ten bywa dla wielu osób krępujący i niestety często mimo stosowania szamponów przeciwłupieżowych, wraca jak bumerang. Rozróżnia się dwa rodzaje łupieżu: łojotokowy (tłusty) i suchy. Bywa, że problem pojawia się po prostu wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy i znika, gdy zmienimy na przykład szampon. Jeśli szukasz domowego sposoby na łupież, to wypróbuj wcierkę z olejku rycynowego. Otóż rycyna posiada właściwości przeciwgrzybicze, bakteriobójcze, a do tego ma wysoką zawartość kwasów omega i witamin. Jak stosować olejek rycynowy na łupież? Wetrzyj kilka krople w skórę głowy i pozostaw na noc. Rano umyj włosy delikatnym szamponem. Ten zabieg warto powtarzać raz w tygodniu.

Domowe sposoby na łupież

Oprócz olejku rycynowego, warto zastosować oliwę z oliwek, która odżywi skórę. Nasze babcie z kolei wierzyły w uzdrawiającą moc ziół i często stosowały je w pielęgnacji włosów w formie płukanek. Zioła, które są szczególnie cenne dla osób zmagających się z łupieżem to: pokrzywa, rozmaryn, szałwia i tymianek. Jak przygotować ziołową płukankę na łupież? Około 2-3 łyżki wybranego surowca należy zalać wrzątkiem i pozostawić na ok. 15 minut. Następnie przecedź płyn i pozostaw do ostygnięcia. Po umyciu włosów przepłucz pasma tym roztworem.

Przyczyny łupieżu na głowie

Przyczyn łupieżu jest naprawdę wiele i często rozpoznanie wymaga wizyty u dermatologa lub trychologa, który następnie wdroży odpowiednie leczenie. Do najczęściej występujących przyczyn łupieżu na głowie zaliczamy:

  • Przesuszenie skóry głowy,
  • Grzyby Malassezia obecne na głowie,
  • Niedobory cynku,
  • Nadwrażliwość lub alergię na kosmetyki do pielęgnacji włosów,
  • Używanie dużej ilości obciążających kosmetyków,
  • Przegrzanie skóry głowy suszarką lub zbyt ciepłą wodą,
  • Zbyt rzadkie mycie głowy,
  • Niektóre choroby, np. łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry
  • Stres,
  • Zaburzenia hormonalne.
Sonda
Stosujesz zioła w pielęgnacji włosów?
Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki