Skóra dojrzała

i

Autor: SHUTTERSTOCK Skóra dojrzała

Sposób na zmarszczki

Boski sposób na zmarszczki wokół ust. Jak się pozbyć zmarszczek marionetki? Ten sposób jest tani i bezbolesny, a wypełnia zmarszczki jak kosmetyczka

2022-12-17 5:07

Zmarszczki to nieuchronny objaw starzenia się skóry. Według ekspertów nasza skóra traci cenne składniki aktywne już po 25. roku życia. Pojawianie się zmarszczek na naszej twarzy zależy od wielu czynników, nie da się jednak tego procesu całkowicie zatrzymać. Warto jednak wprowadzić do swojej codziennej rutyny zabiegi i pielęgnację, które będą działały przeciwstarzeniowa. Czym są zmarszczki marionetki i jak się ich pozbyć. Dowiedz się więcej o zmarszczkach marionetki i sposobach ich wygładzenia.

Czym są zmarszczki marionetki i dlaczego powstają? 

Zmarszczki marionetki to nic innego jak pionowe bruzdy powstające wokół ust. Powstają pionowo w kierunku od kącików aż do podbródka. Swoją nazwę zawdzięczają marionetkom ponieważ przypominają kształt żuchwy u lalki. Niektórzy uważają, że zmarszczki marionetki sprawiają, że nasza twarzy wygląda na wiecznie smutną i zmęczoną. Tego rodzaju bruzdy najczęściej wynikają z mimiki twarzy, mogą jednak powstawać także w wyników przewlekłego stresu oksydacyjnego, nagłych wahań wagi oraz niezdrowego stylu życia. Czy zmarszczki marionetki można zminimalizować? 

Zobacz także: Trendy kosmetyczne na rok 2023

Co stosować na zmarszczki marionetki? Te sposoby musisz znać

Przede wszystkim nie zapominaj o regularnej pielęgnacji. Jednym z jej najważniejszych aspektów jest odpowiednie nawilżenie skóry. Stosuj lekkie, nawadniające kremy. Aplikuj także kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Hitem na starzenie się skóry są retinole. To pochodna witaminy A, która jest w stanie wygładzić nawet istniejące już zmarszczki. Pamiętaj, że na retinol potrzebna jest tolerancja skóry, najlepiej wprowadzaj go do pielęgnacji stopniowo, zaczynając od niższych stężeń. W przypadku zmarszczek marionetki sprawdzą się również zabiegi medycyny estetycznej takie jak wypełnianie kwasem hialuronowym bądź nici liftingujące.

Tańczące z promocjami 15.12.2022
Nasi Partnerzy polecają