Doda bawiła się po rozwodzie. Na taki krok decyduje się coraz więcej osób. Czym jest impreza rozwodowa?

2021-11-25 12:22
Doda
Autor: AKPA Impreza rozwodowa Dody

Jakiś czas temu Doda i Emil Stępień wzięli rozwód. Kiedy ich dwuletnie małżeństwo oficjalnie zostało zakończone, znana wokalistka postanowiła urządzić imprezę rozwodową. W dzisiejszych czasach rozwodów jest coraz więcej przez co taka inicjatywa zyskuje rozgłos. Znane są historie wielu toksycznych związków, których zakończenie faktycznie może przynosić ulgę i radość. Czym jest impreza rozwodowa i jak ją oceniać?

Niedawno Doda zaskoczyła fanów zorganizowaniem imprezy rozwodowej w Warszawie. Pojawiła się na niej w sukience i welonie! Świętowała zakończenie pewnego etapu w swoim życiu oraz powrót do życia singielki. Powszechnie znana jest ciemna strona związku Dody z producentem. Wydaje się bowiem, że to przez niego artystka zmagała się z depresją.

W takich przypadkach rozwód jest dla pary prawdziwym zamknięciem starego etapu i rozpoczęciem nowego. W sytuacji Dody trudno dziwić się, że przebojowa wokalistka świętowała rozwód hucznie. Imprezy rozwodowe cieszą się jednak coraz większą popularnością również wśród „zwykłych zjadaczy chleba”. Dlaczego tak się dzieje?

Rozwód pozwalający na zakończenie toksycznego związku budzić może wręcz pozytywne odczucia. Człowiek wydostający się z niszczącej go relacji, dostaje w ten sposób szansę. Tą szansą jest nowy start. Ponownie zostając singlem, można poczuć się tak, jakby rzuciło się pracę nieodpowiadającą naszym preferencjom. Tak samo jak mamy ochotę świętować nowy start w życiu zawodowym, tak samo pojawia się ta ochota w przypadku życia uczuciowego. Czy jednak ślub i rozwód nie są bardziej podniosłymi wydarzeniami niż inne życiowe zmiany? Na te pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy z nas, aby móc ocenić czy imprezy rozwodowe to coś dobrego, czy może są już przesadą.

Sonda
Czy imprezy rozwodowe to dobry pomysł?
Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Zagłosujemy za każdą rekomendacją Rady Medycznej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE