Dłonie

i

Autor: Shutterstock

Sposób na regenerację dłoni

Genialny sposób na suche i zniszczone dłonie. Za kilka złotych przygotujesz mieszankę, które zmiękczy i nawilży Twoje dłonie. Natychmiastowa regeneracja

2023-08-29 9:21

Piękne i zadbane dłonie to nasz wizytówka. Niestety, każdego dnia nasze dłonie narażone są na szereg czynników, które je podrażnia. Temperatura na zewnątrz, częste mycie i pocieranie oraz domowe porządki sprawią, że skóra na dłoniach staje się przesuszona i zniszczona. W skrajnych przypadkach pęka i powstają na niej bolące bąble. Jak sobie pomóc? Okazuje się, że prócz kosmetyków i maści możesz sięgnąć również po domowe sposoby, które rewelacyjnie nawilżą i zmiękczą Twoje dłonie.

Jak dbać o dłonie? 

Nasze dłonie narażone są w ciągu dnia na wiele czynników, które nie wpływają na nie korzystnie. Pogoda, pielęgnacja, detergenty a nawet częste mycie sprawiają, że skóra na dłoniach staje się przesuszona i szorstka. Bywa, że nieumiejętna pielęgnacja (lub jej brak) prowadzi do zaburzenia bariery hydrolipidowej, czyli naruszenia ochronnego płaszcza naszej skóry. W krytycznych sytuacjach warto sięgnąć po kosmetyki z aloesem lub pantenolem, które ukoją podrażnienia. Jeżeli chcesz mieć ładne i nawilżone dłonie, stosuj kremy do rąk na bazie masła shea, mocznika oraz kwasu hialuronowego. Możesz również sięgnąć po domowe sposoby, które będą rewelacyjnym uzupełnieniem pielęgnacji profesjonalnymi kosmetykami. 

Sprawdź także: Magiczny pył na suche stopy. Absolutnie boski proszek na przesuszone pięty. W 5 minut sprawi, że pięty będą gładkie i nawilżone

Domowe sposoby na suche i podrażniona dłonie

Jednym z najszybciej przynoszących ukojenie sposobów jest naturalna maseczka z miodu. Wystarczy, że wmasujesz w dłonie miód i pozostawisz na około 10 minut. Następnie przemyj dłonie ciepłą wodą (zimna może je podrażnić). Miód rewelacyjnie koi i regeneruje. Dodatkowo posiada także właściwości bakteriobójcze i przyspiesza proces gojenia się ran. 

Sonda
Stosujesz domowe kosmetyki?
Enea Bydgoszcz Cycling Challenge 2023