Galeria handlowa - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Które sklepy będą otwarte w Olsztynie w sobotę, 15 sierpnia? Gdzie zrobimy zakupy?

Trudno sytuacja sklepów z odzieżą

H&M zamyka 150 sklepów w galeriach handlowych i zwalnia 1500 osób. Zlikwidowano sklep w Polsce. Co dalej z H&M w Polsce? Będą następne zamknięcia?

2023-09-19 9:42

O problemach szwedzkiej sieciówki H&M jest głośno już od kilku miesięcy. Zarządzający pod koniec 2022 roku zapowiedzieli likwidację około 150 sklepów i zwolnienie nawet 1500 osób. O zamknięciach H&M mówiło się przede wszystkim w kontekście Niemiec. To właśnie tam zamykanych ma być najwięcej placówek. Pod koniec sierpnia zamknął się także pierwszy sklep H&M w Polsce. Czy to początek fali zamknięć H&M w naszym kraju?

H&M zamyka swoje sklepy. Setki placówek do likwidacji, tysiące pracowników do zwolnienia

Szwedzki gigant odzieżowy H&M boryka się z problemami już od dłuższego czasu. Już pandemia mocno naruszyła finanse H&M i sprawiła, że siecówka bardziej stawiała na sprzedaż online. Pod koniec 2022 roku H&M zapowiedział likwidację 150 sklepów oraz masowe zwolnienia. Najwięcej zamknięć dotyczy Niemiec i tamtejszych placówek, jednak zmiany zapowiedziano także na innych rynkach. - W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy dynamiczne zmiany w zachowaniu klientów, których nie możemy ignorować. Nieustannie oceniamy, w jaki sposób powinniśmy inwestować w sklepy i czasami trzeba podejmować decyzje, umożliwiające długoterminowy wzrost. Oznacza to, że musimy zamknąć pewną liczbę sklepów. W H&M nieustannie pracujemy nad integracją sklepów fizycznych i cyfrowych. Chcemy być obecni w każdym kanale, zapewniając klientowi płynne zakupy - powiedział rzecznik prasowy H&M UK and Ireland cytowany przez biznes.interia.pl.

Zobacz także: Ten polski kosmetyk sprzedaje się jak ciepłe bułeczki zagranicą. Kochają go na całym świecie. U nas kosztuje grosze. Tylko kilkanaście złotych za wysokopółkowe działanie

H&M zamyka sklep w Polsce. Co dalej z placówkami H&M?

Problemy H&M wydają się krążyć coraz bliżej Polski, a jest to przecież jedna z ulubionych sieciówek Polaków. Sieć na w Polsce około 200 sklepów, a nasz rynek wydaje się być w miarę stabilny. Nie znaczy to jednak, że cięcia nas omijają. Pod koniec sierpnia zamknął się pierwszy sklep w Polsce H&M. Po 15 latach przestała działać placówka z opolskiej galerii CH Karolinka. Obecnie nie ma informacji o kolejnych zamknięciach w naszym kraju. Biorąc jednak pod uwagę sytuację H&M nie można być niczego pewnym. 

Sonda
Czy robisz zakupy w H&Mie?
Ta jedna Ciotka bawi internautów i zyskuje fanów na TikToku!