To najgorszy błąd podczas mycia włosów. Światowej sławy fryzjer grzmi: Są matowe i poplątane

i

Autor: Shutterstock

Domowe zabiegi na włosy

Kilka łyżeczek przyprawy zalewam ciepłą wodą i nakładam na włosy. One rosną jak szlaone! Sposób na porost włosów

2024-02-15 15:16

Domowy sposób na porost włosów. Jak wspomóc porost włosów domowymi sposobami? Naturalne metody pielęgnacji włosów mogą być rewelacyjnym uzupełnieniem klasycznej pielęgnacji. Wiele kosmetyków opiera się na naturalnych składnikach, których działanie możesz wykorzystać sama w domu. Domową wcierkę na porost włosów przygotujesz sama, a efekt jej działania przejdą Twoje oczekiwania. Za kilka złotych kup w sklepie tą popularną przyprawę i dodaj do niej ciepłej wody.

Dlaczego włosy wypadają? Jak zatrzymać ten proces?

Powodów wypadania włosów jest wiele - od genetyki, poprzez zmiany hormonalne oraz styl życia. Za szybkie wypadanie włosów może odpowiadać uboga w witaminy dieta, stres oraz niewłaściwie dobrana pielęgnacja. Kluczem do prostu włosów nie zawsze jest klasyczna pielęgnacja, czyli szampon czy odżywka. Najlepiej działać od środka suplementując niedobory lub stosują wcierki na skórę głowy. Chcąc pobudzić porost włosów należy działać na cebulki i je stymulować. Doskonałym uzupełnieniem profesjonalnej kuracji są domowe wcierki, które przygotujesz sama.

Zobacz także: Kobiety po 50-tce szturmują salony fryzjerskie i proszą o tę fryzurę. To nowy symbol elegancji. Modna fryzura, która odejmuje10 lat i dodaje blasku skórze

Cynom na porost włosów

Skutecznym sposobem na porost włosów jest cynamon cejloński. Jego zastosowanie jest nie tylko w kuchni ale właśnie także w kosmetologii. Ludzie od setek lat korzystają z jego dobroczynnych właściwości. Niedawno chińscy naukowcy potwierdzili działania cynamonu na porost włosów. Wyniki badań sugerują, że cynamon może być rewelacyjnym, domowym środkiem radzenia sobie z wypadającymi włosami. Cynamon znamy jest z właściwości antybakteryjnych, ma działanie przeciwnowotworowe oraz przyspiesza metabolizm. W kosmetologii wykorzystywane są jego właściwości antycellulitowe oraz pobudzające krążenie.

Domowa wcierka na porost włosów. Mieszam 3 łyżki cynamonu z ciepłą wodą

Aby przygotować domową wcierkę na prosto włosów potrzebujesz około 3 łyżek cynamonu oraz szklanki wody. Do mieszaczki z cynamonem dodaj ciepła wodę, wszystko porządnie wymieszaj i odstaw na około 10 minut. Po tym czasie ponownie dodaj 250 ml ciepłej wody i przelej do butelki z atomizerem. Obficie spryskaj głowę i okrężnymi ruchami wetrzyj wcierkę w skórę. Pozwól wcierce działać i nie zmywaj jej. Włosy możesz umyć następnego dnia. Przez pierwsze tygodnie stosuj wcierkę codziennie, a potem 2-3 razy w tygodniu.

XXI Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Listen on Spreaker.