Makijaż na sezon jesień/zima 2020. TEGO nie rób

2020-11-10 10:52
Makijaż sylwestrowy i karnawałowy. Trendy 2013/2014
Autor: Materiały prasowe Eveline Cosmetics Makijaż sylwestrowy i karnawałowy. Trendy 2013/2014

Makijaż na sezon jesień/zima 2020 to przede wszystkim intensywne kolory na ustach, drobinki i brokat na oczach i maksymalnie rozświetlona skóra. Czego unikać w makijażu? Jakie kosmetyki i sposoby malowanie jest passé? Odstaw jeden produkt, w tym sezonie nie będzie ci potrzebny. Zobacz, czego unikać w makijażu jesienią 2020.

Zapomnij o pudrze!

Tegoroczny makijaż oczy i ust jest zdecydowanie mocny. Łagodzić go ma naturalna i świetlica cera. Jesienią 2020 wyrzuć puder matujący, nie będzie on potrzebny. Postaw na mega rozświetlenie. Królować będą podkłady rozświetlające i mieniące się rozświetlacze.  Puder matujący schowaj do szuflady i w tym sezonie go nie używaj.

Zobacz także: Lockdown. Jak tanio i bezpiecznie robić zakupy w Rossmannie?

Klasyka z podkładem

Źle dobry kolor podkładu to podstawy błąd przy makijażu. Zbyt ciemny lub zbyt jasny kosmetyk nie tylko wygląda karykaturalnie na twarzy ale dodatkowo postarza i odkreśla suche skórki.

Uważaj na kolory

W tym sezonie na makijażu oczu dozwolone są intensywne i ciemnie looki. W modzie są wszelkiego rodzaju drobinki, kryształki i brokat, a także makijaż w stylu gotyckim bazującym na czarnych odcieniach. Tego typu makijaż lubi się jednak osypywać i kruszyć. Uważaj, byś nie miała w brokacie policzków, a czarne cienie żeby nie robiły plam w okolicy skroni.

Sprawdź również: Tanie pędzle do makijażu. Maluj się jak profesjonaliści. Jakie pędzle wybrać? [PORADNIK]

Jaki makijaż jesienią 2020? 

Makijażowi eksperci są zgodnie, w tym sezonie rządzą wyraziste usta w kolorze oberżyny i kunsztowne zdobienia na powiekach. Przede wszystkim jednak podstawą jest zdrowa i rozświetlona cera. Wśród proponowanych trendów wymienia się również "the outer wing", czyli podkreślanie zewnętrznego kącika oka zdecydowaną, wyciągniętą ku górze kreską. W modzie będą również ciężkie, gotyckie makijaże. 

Rzeszów nadal strajkuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE