Najlepsze bronzery do konturowania

i

Autor: Shutterstock Najlepsze bronzery do konturowania

Makijaż permanentny. Komu pasuje? Ten efekt POWALA i odejmuje lat

2022-03-11 19:28

Codzienne długie minuty spędzone na nakładaniu makijażu, a w ciągu dnia liczne poprawki, to wszystko sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Jest to efekt, który utrzymuje się długo, nie trzeba go poprawiać i już rano wstając wygląda się świeżo i elegancko. W ten trwały sposób można podkreślić brwi, usta oraz oczy. Wiele kobiet chciałoby spróbować takiego rozwiązania, ale boi się zbytniej ingerencji w swój organizm. i ewentualnego bólu podczas zabiegu. Czy słusznie? Jak wygląda zabieg na makijaż permanentny? Kto może sobie na niego pozwolić, a kto nie powinien?

Czym jest makijaż permanentny?

Wiele osób błędnie myśli, że makijaż permanentny jest skomplikowanym zabiegiem inwazyjnym i może mieć on wpływ na nasze zdrowie. Przede wszystkim ma on jednak podkreślić kobiecą urodę i uwydatnić nasze zalety. Co ciekawe, jak to skuteczna metoda odmładzająca, która może być alternatywą dla bardziej niebezpiecznych i inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Najczęściej wykonywany makijaż permanentny to:

- wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece oka,

- wyregulowanie i nadanie kolorytu brwiom,

- uwydatnienie, zaznaczenie, wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie kolorytu ust,

Co ciekawe, makijaż permanentny może maskować nasze niedoskonałości tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Zdaniem wielu kobiet taki zabieg pomaga nabrać pewności siebie i uwierzyć w swoje możliwości. 

W dużym skrócie makijaż permanentny polega na zaaplikowaniu pod skórę pigmentów, które trafiają do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka, co jest znaczniej płytszym obszarem niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Barwnik wprowadzany jest pod skórę cienką igłą w znieczuleniu. Zabieg nie jest bolesny i nie powoduje większego dyskomfortu. 

Pamiętaj, by przed zabiegiem pójść na konsultację i poznać wszystkie za i przeciw. Nie rekomenduje się wykonywania zabiegu podczas przeziębienia albo grypy. W przypadku makijażu permanentnego brwi nie powinno się również wykonywać depilacji tuż przez wizytą u specjalisty. Po przeprowadzonym zabiegu właściwym przez około 2 dni skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Jest to normalna reakcja. Po około 4 tygodniach od zabiegu najczęściej wykonuje się delikatną korektę. W zależności od wielu czynników, jak kolor i kondycja skóry oraz jakości wprowadzonych barwników makijaż permanentny może utrzymać się nawet do dwóch lat.  

Drugi raz już nie popełnię tego błędu i nie wyjdę za mąż. Ostra deklaracja Magdy Narożnej wokalistki zespołu Piękni i Młodzi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki