Levis

i

Autor: materiały prasowe Levis

Strefa mody

Marka Levi's® i Denim Tears składają hołd społeczności czarnoskórych motocyklistów w trzeciej wspólnej kolekcji

2023-09-15 5:57

Po II wojnie światowej kultura motocyklowa w Ameryce nabrała rozpędu. Jeden z pierwszych klubów motocyklowych powstałych w Ameryce, East Bay Dragons, został założony w 1959 roku w Oakland w Kalifornii, tuż obok siedziby marki Levi's®. Kultura czarnoskórych motocyklistów wiąże się z byciem outsiderem, cechuje ją duma, szacunek, przywiązanie do wolności i sprzeciw wobec podporządkowaniu doktrynie. Obraz motocyklisty to przede wszystkim tajne kody, symbole i kolory zniszczone przez słońce, zadrapania, rozdarcia, które sprawiają wrażenie żywej skóry lub zbroi. W trzecim sezonie współpracy, marki Levi's® i Denim Tears stworzyły kolekcję, która z szacunkiem oddaje hołd społeczności czarnoskórych motocyklistów i towarzyszącemu jej niezmiennemu stanowi umysłu, który obejmuje honor, zaangażowanie, ekspresję, egzystencjalizm, tożsamość i siłę jednostki w społeczności

Splatając ze sobą wiele estetyk kultury motocyklowej, przepuszczonych przez pryzmat Afro, marki Levi's® i Denim Tears uchwyciły autentyczność, prawdziwość, wolność i przeciwstawianie się konformizmowi, które tworzą kodeks motocyklistów. Kolekcja obejmuje kurtkę Leather Cotton Wreath Type III, wykonaną z najwyższej jakości włoskiej skóry, wykończoną pokrywającym całą powierzchnię nadrukiem z motywem bawełnianego wieńca Denim Tears, zamszową naszywką z wytłoczonym podwójnym brandingiem oraz zapięciami, które nawiązują do tradycyjnych wzorów motocyklowych. Oferowana z pasującymi skórzanymi spodniami, świadczą o wysokiej pewności siebie i dają mocny komunikat. Kolekcja obejmuje również dwie klasyczne sylwetki, parę dżinsów Western Stitch 501®, które w 2023 roku obchodzą 150. rocznicę powstania, oraz pasującą do nich koszulę Western Stitch Denim Shirt. Oba elementy garderoby pojawiają się w spranym kolorze indygo i mają haftowane motywy westernowe na ramionach, w poprzek tylnego karczku i po zewnętrznej stronie każdejnogawki.

Dodatkowo dostępna jest koszula Western Cowboy, która jest wykonana z wytartego czarnego denimu, posiadająca kołnierz sherpa, detale z frędzlami i skórzane koronkowe zapięcie.Jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kolekcji, skórzana kamizelka Leather Vest wykończona szenilową naszywką faraona, przywołuje mityczną i heroiczną inność, która kształtuje tożsamość motocyklisty, jednocześnie odwołując się do idei i rezonansu afrofuturyzmu i legendy. Koszulka Longest Ride Tee również wykorzystuje tę grafikę faraona, otoczoną panafrykańskimi flagami. Kolekcję uzupełnia zestaw akcesoriów, które mogą być użytkowane w sposób unikalny dla właściciela. Pięknie haftowana czarno-złota torba Rucksackprzerabia westernowe motywy kolekcji za pomocą kwiatowych aplikacji, podczas gdy jeansowa czapka ADG jest oferowana w kolorze średniego indygo z wytłoczoną skórzaną naszywką. Skórzany pasek jest dostępny w kolorze brązowym i jest wykończony mosiężną klamrą faraona i detalami z ćwieków, stanowi idealny dodatek, który łączy wszystko razem.

„Fascynuję się kulturą czarnoskórych motocyklistów odkąd pamiętam. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się prostym i funkcjonalnym strojem, jest estetycznie oparte na wpływach rdzennych Amerykanów, kowbojów, rodeo, odzieży roboczej, odzieży z demobilu, banitów i włóczęgów,” mówi Tremaine Emory, założyciel Denim Tears.

„Połączyliśmy wszystkie te elementy z dziedzictwem pokazów flash i bogactwem Afro, aby uhonorować potężny stan umysłu czarnego motocyklisty. Wiem, że ci, którzy mają odpowiednie nastawienie i charakter, by nosić te ubrania, będą to robić na zawsze".

Zdjęcia w kampanii przedstawiają prawdziwych członków społeczności czarnoskórych motocyklistów, uchwyconych w miejscach, w których żyją. Trzeci sezon tej kolekcji zadebiutował na całym świecie 12 września 2023 roku na stronie Denimtears.com. Kolekcja pojawiła się również 14 września 2023 na Levi.com

Levis

i

Autor: materiały prasowe Levis
Levis

i

Autor: materiały prasowe Levis
Historia z Koprem: "Królowie Kiczu" - Zespół Happy End
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany