Prawa kobiet w Chinach. Mężczyźni reklamują damską bieliznę

i

Autor: Shutterstock Prawa kobiet w Chinach. Mężczyźni reklamują damską bieliznę

Prawa kobiet

Mężczyźni pokazują piersi w stanikach, bo kobiety gorszyły społeczeństwo. Nowa forma sprzedazy damskiej bielizny w Chinach

2023-03-08 15:31

Gorsety, staniki i koszule nocne idealne dla kobiet ale prezentowane przez mężczyzn. Tak wyglądają transmisje sprzedaży ubrań w chińskim internecie. Władze tego kraju uznały, że kobiety prezentujące bieliznę gorszą społeczeństwo, dlatego zakazały modelkom takiej reklamy. Właściciele sklepów uznali więc, że staniki i gorsety pokażą na sobie panowie.

Pokazy mody oraz promocyjna sprzedaż ubrań podczas transmisji na żywo w Internecie jest jedną z popularniejszych form dotarcia do wielu klientów na całym świecie. Livestream shopping działa także w Polsce, ale to w Chinach robi prawdziwą furorę. W naszym kraju zazwyczaj osoba prowadząca transmisję na żywo prezentuje torebki, bluzki lub sukienki danej firmy albo z konkretnego sklepu, podaje atrakcyjną cenę a obserwujący relację składają zamówienia. Coś na wzór telezakupów tylko w Internecie i za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych. W Chinach taka forma zakupów jest jedną z najpopularniejszych i pokazy mody dotyczą nie tylko sukienek ale także bielizny. A z racji tego, że w tym kraju cenzurze podlega wszystko, a władza śledzi każdy ruch obywatela także w Internecie, to eksperci dopatrzyli się „nieprzyzwoitych treści” podczas takich promocji. Kobiety, które prezentują bieliznę „mogą gorszyć widzów”. Dlatego zakazano im reklamowania staników, majtek czy gorsetów. Jednak sprzedawcy się nie poddali. Wymyślili nowy sposób prezentowania produktów.

Prawa kobiet w Chinach. Mężczyźni reklamują damską bieliznę

Mimo, że w październiku 2022 roku pierwszy raz od 30 lat chiński parlament przyjął ustawę mającą wzmocnić ochronę kobiet przed molestowaniem seksualnym i dyskryminacją, to nowy zakaz nie jest podyktowany troską o godność i zdrowie pań. Władze Chin uznały bowiem, że modelki w bieliźnie gorsza społeczeństwo, dlatego nie mogą już prezentować takich produktów w pokazach na żywo. Złamanie zakazu grozi zablokowaniem kanału organizującego pokaz, a co za tym idzie pozbawienia możliwości zarabiania. Aby obejść ten zakaz, niektóre z firm zaczęły zatrudniać męskich modeli, aby prezentowali damską bieliznę, w tym obcisłe gorsety i koronkowe koszule nocne. Na chińskim odpowiedniku TikToka czyli w Douyin pojawiły się pierwsze nagrania. Pan Xu, który jest właścicielem firmy zajmującej się transmisją na żywo pokazał „Lekki i luksusowy buduar idealny dla żony” . Klip zebrał ponad 2000 polubień i mnóstwo komentarzy.

ZOBACZ TEŻ: Tak ubierają się eleganckie kobiety po 50-tce. Sprawdź, jak się ubierać, by wyglądać olśniewająco

- Jeśli to modelka, transmisja na żywo byłaby blokowana co drugą minutę, to nie jest tak, że nie zdarzyło się to wcześniej, to wciąż pozbawia grupę kobiet możliwości pracy.

- Facet nosi to lepiej niż dziewczyna.

- To tak, jak kobiety nie mogły występować w sztukach komercyjnych w czasach Szekspira, więc zamiast tego mężczyźni odgrywali role kobiet - komentują internauci.

Sonda
Czy mężczyżni powinni pokazywać damską bieliznę?
Tańczące z promocjami 07.03.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany