Sposób na obcierające buty

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na ciasne buty

Niezawodny trik na obcierające sandały. Zrób jedną rzecz zanim je założysz. Zapomnisz o ranach i bąblach

2023-06-29 13:22

Obcierające buty latem to prawdziwa zmora. Bąble i rany na stopach potrafią zepsuć humor i nawet najlepszą stylizację. Jeśli zatem kupiłaś nowe sandały na lato i obawiasz się, że spowodują u Ciebie rany i otarcia, to przed ich pierwszym włożeniem koniecznie zrób tę jedną rzecz. Trik na obcierające buty to ponoć prawdziwy hit! Doskonale chroni stopy podczas noszenia ciasnych butów.

Trik na obcierające buty latem. Zrób tę jedną rzecz, a unikniesz ran na stopach

Problem obcierających butów spotyka wiele kobiet. Chyba każda z nas miała przynajmniej raz w życiu otarcia, bąble lub nawet rany spowodowane noszeniem butów. Najczęściej te bolesne dolegliwości pojawiają się podczas chodzenia w nowych butach. Mogą być one zbyt ciasne lub zbyt luźne. Dodatkowo problem pogłębia także nadmierne pocenie się stóp, z którym zmagamy się zwłaszcza w czasie upalnych dni. Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na obcierające sandały? Jednym z rozwiązań jest wcześniejsze posmarowanie stóp antyperspirantem. Ten zapobiegnie ich poceniu, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko, że nowiutkie buty będą obcierać. TikTokerka @megababebeauty zaprezentowała jeszcze jeden sprytny trik na obcierające buty, który stosuje, nawet gdy zamierza założyć sandałki z cienkimi paseczkami. @megababebeauty pokazała, że po posmarowaniu stóp sztyftem zapobiegającym poceniu, przestały się one ślizgać w butach, a co za tym idzie, nie dochodziło już do otarć.

Sposób na bąble na stopach. Jak szybko przynieść sobie ulgę?

Bąble i rany na stopach sprawiają, że przez kilka dni nie możemy nosić większości swoich butów, gdyż powodują one ogromny dyskomfort, a nawet mogą pogorszyć stan naszych stóp. Dlatego warto zapoznać się ze sposobami na bąble na stopach. Przyspieszą one gojenie się ran. Po pierwsze pamiętaj o umyciu stóp i dokładnym zdezynfekowaniu powstałych ran. Poleca się smarowanie ich żelem aloesowym lub olejem kokosowym, ponieważ mają one działanie antyseptyczne, złagodzą dyskomfort powstały przy obtarciach i naprawią uszkodzoną skórę.

Tańczące Z Promocjami 19.06