Primark

i

Autor: shutterstock

Tego się nie spodziewaliśmy

Primark zawija się z galerii handlowych? Sieć zamyka strategiczne placówki i zwalnia setki osób. Będą gigantyczne wyprzedaże na zamknięcie?

2023-06-29 15:40

To zdecydowanie nie jest dobry rok dla sklepów z ubraniami. Co chwila w mediach pojawiają się kolejne doniesienie o zamknięciach oraz planowanych upadłościach. Szczególnie trudna jest sytuacja na rynku niemieckim. Teraz okazuje się, że swoje sklepy zamyka również gigant tanich ubrań, czyli sklep Primark. Na ten moment planowana jest likwidacja 4 placówek, jednak zdaniem ekspertów zamknięcie kolejnych to jedynie kwestia czasu. Czy w likwidowanych sklepach będą wyprzedaże na zamknięcie?

Primark zamyka swoje sklepy. Tam nie zrobisz już zakupów

Pandemia a potem wojna nie sprzyjają rynku handlu detalicznego odzieżą. Kolejne znane sklepy nie są w stanie poradzić sobie z zaistnieją sytuacją i zamykają swoje placówki. Szczególnie trudna sytuacja jest w Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów kolejni modowi giganci zwijają się z galerii handlowych. Po sklepach H&M oraz C&A przyszedł czas na Primarka. Zdaniem ekspertów gigant taniej odzieży nie wytrzymał konkurencji i przegapił moment na otworzenie sklepu internetowego. Według portali Polski Obserwator w Niemczech zostaną zamknięte 4 sklepy Primarka, zdaniem ekspertów likwidacja kolejnych to jedynie kwestia czasu. Niektórzy uważają nawet, że jest to początek końca Primarka w Niemczech. Na ten moment brak informacji o wyprzedażach kolekcji, jednak z uwagi na brak sklepu internetowego Primarka promocji należy zapewne szukać bezpośrednio w placówkach. Obecnie na terenie Niemiec działa 30 sklepów Primarka i zatrudniają one 4,500 osób. 

Zobacz także: Niezawodny trik na obcierające sandały. Zrób jedną rzecz zanim je założysz. Zapomnisz o ranach i bąblach

Co ze sklepami Primark w Polsce. Czy będą zamknięcia?

Primark w Polsce ma się dobrze i żadne zamknięcia nie są planowane. Co więcej, sieć otwiera kolejne sklepy. Nowe placówki Primarka powstaną w Łodzi i Wrocławiu. Łodzianie będą mogli robić zakupy w Manufakturze, a wrocławianie w centrum handlowym Magnolia Park. Otwarcie  obu sklepów zaplanowano na koniec 2023 roku. 

Sonda
Kupujesz w Primarku?
PodziWIANKI 2023 od Amazon.pl