Najgorszy kolor włosów dla kobiet po 60-tce

i

Autor: Shutterstock

Koloryzacja włosów

To najgorszy kolor włosów dla kobiet po 60-tce. Kiedyś Polki go uwielbiały, a teraz fryzjerzy go unikają! Postarza o 15 lat i eksponuje zmarszczki

2023-05-26 15:28

Fryzjerzy nie mają wątpliwości, że ta koloryzacja nie jest dobrym wyborem dla pań po 60. roku życia. Postarza nawet o 15 lat oraz sprawia, że cera traci blask i ma ziemisty kolor, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Kiedyś był niezwykle modny wśród Polek, jednak teraz to zdecydowanie najgorszy kolor włosów dla kobiet po 60-tce, które pragną zachować młody wygląd na dłużej.

Najgorszy kolor włosów dla kobiet po 60-tce. Postarza o 15 lat

Wiele kobiet dojrzałych woli nie podążać za trendami fryzjerskimi i od lat stawia na swoją ulubioną i sprawdzoną fryzurę. Dotyczy to zarówno strzyżenia, ale też i koloryzacji. Styliści ostrzegają kobiety po 60-tce przed jednym kolorem włosów, który lata temu był szalenie modny, jednak prawda jest taka, że bardzo postarza. Chodzi o jednolity, czarny kolor włosów. Panie w każdym wieku go uwielbiają, jednak należy mieć na uwadze jeden fakt - ten kolor sprawia, ze cera traci zdrowy blask, uwidaczniają się cienie pod oczami, a w efekcie kobieta może wyglądać nawet 15 lat starzej. Dlatego fryzjerzy najczęściej odradzają czarny kolor włosów swoim klientkom po 60-tce, które pragną zachować młody wygląd na dłużej. Ciemne włosy zdecydowanie lepiej jest urozmaicić jaśniejszymi refleksami, które dodadzą cerze zdrowego blasku.

Fryzury, które dodają lat. Jakich uczesań powinny unikać kobiety dojrzałe?

Styliści zdecydowanie ostrzegają kobiety dojrzałe przed długimi, prostymi włosami. Wynika to z faktu, że często włosy w pewnym wieku wypadają, stają się cienkie i nie wyglądają dobrze, kiedy są długie. Kolejnym uczesaniem, którego powinny unikać panie po 60. roku życia, są krótkie, mocno tapirowane pasma. Jeśli chodzi o koloryzacje, to na pewno nienajlepszym rozwiązaniem jest blond wpadający w żółty odcień. Taki kolor włosów postarza.

Jak wzmocnić osłabione włosy
Nasi Partnerzy polecają