Trzy proste rytuały na nów Księżyca w Strzelcu. Dobrze wykorzystaj czas zmian

2021-12-03 18:06
Rytuały na nów Księżyca
Autor: Pixabay

Nów Księżyca w Strzelcu wydarzy się już w sobotę 4 grudnia 2021. Tego samego dnia czeka nas zaćmienie Słońca. W astrologii to potężne zjawisko oznaczające poważne zmiany, które będziesz odczuwać przez kolejne miesiące. Radosny Strzelec wskaże ci do nich jasną drogę. Jak dobrze wykorzystać ten czas? Oto trzy proste rytuały na grudniowy, ostatni w tym roku nów Księżyca w Strzelcu.

W sobotę 4 grudnia doświadczymy nowiu Księżyca i zaćmienia Słońca w Strzelcu. To będzie wyjątkowy czas oczyszczenia i planowania. Ostatnie zaćmienie Słońca w roku, to symbol zamknięcia pewnego etapu życia. Dodatkowo energia nowiu Księżyca w Strzelcu będzie działała pobudzająco. Wszak Łucznik prze do celu nie zważając na trudności. O tym, jak wpłynie na nas zaćmienie Słońca i nów Księżyca w Strzelcu pisaliśmy tutaj. Nów to czas snucia marzeń i kreślenia celów. Ten ostatni w roku będzie wyjątkowy, dlatego warto przeżyć ten czas świadomie i dobrze go wykorzystać. Oto proste rytuały na nów Księżyca w Strzelcu.

NIE PRZEGAP: To idealny pomysł na prezent dla całej rodziny. Dzieciaki będą dosłownie fruwać z zachwytu

Rytuały na nów Księżyca w Strzelcu

Jak pisaliśmy wyżej, grudniowy nów Księżyca w Strzelcu zbiega się z zaćmieniem Słońca. A to oznacza, że możemy być bardziej wrażliwi na otaczającą nas rzeczywistość. Będziemy przyglądać się temu, co w nas i wokół nas. Zarówno w astrologii, jak i symbolicznie, nów to narodziny marzeń, idei, wizji, nowej mądrości i odwagi. Z kolei zaćmienie to symbol zakończenia pewnego etapu. Dlatego bez względu na to, co przyjdzie nam go głowy podczas tego nowiu i zaćmienia, warto spisać te myśli. To rytuał pierwszy. Znajdź chwilę dla siebie, stań bosymi stopami na podłodze i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że z twoich stóp i dłoń wyrastają korzenie. Weź trzy głębokie oddechy. Po takiej praktyce uziemiającej spisz wszystko, co przeszkadza ci być szczęśliwym człowiekiem. Odpowiedz sobie na pytania, czy wszystkie osoby wokół są dla ciebie dobre. Czy motywują do działania, czy raczej sprawiają, że czujesz się bezwartościowa/y? Czego się boisz, a co sprawia, że jesteś szczęśliwa/y? Zanotuj co cię uwiera i co chcesz w najbliższym czasie zmienić. Może nie wszystkie znajomości warto kontynuować? Nie bój się głośno wypowiadać marzeń. Energia tego nowiu będzie wspierać ich realizacje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

QUIZ. Czy umiesz rozbudzić swój szósty zmysł?

Pytanie 1 z 10
Wierzysz w przeznaczenie?

Rytuały na nów Księżyca w Strzelcu. Zrób detoks

Zaćmienie Słońca i nów Księżyca w Strzelcu będą dobrym czasem na złapanie oddechu. Detoks od mediów społecznościowych, złych emocji i nawyków sprawi, że poczujesz się silniejsza/y. Wykorzystaj sobotę na spacer w lesie, nawet jeśli pogoda nie zachęca. Ubierz się ciepło, zabierz kubek z gorąca herbatą i spędź czas na łonie natury. Jeśli nie możesz sam/sama, zabierz całą rodzinę - spróbujcie się wyciszyć. Jeśli masz małe dzieci, zagrajcie w grę - 10 minut bez mówienia -  a w nagrodę np. wspólne pieczenie i dekorowanie pierników. Wieczorem zrób kąpiel bogini. Do wody wrzuć płatki róż, sole do kąpieli, zioła i olejki eteryczne. Pamiętaj tylko, by przy dodawaniu każdego składnika dziękować za tę obfitość. Warto też przywołać szczęście, okadzając mieszkanie lub dom białą szałwią.

NIE PRZEGAP: Strzelec z grudnia to dziki imprezowicz. A z listopada? Sprawdź z kim masz do czynienia

Rytuały na nów Księżyca w Strzelcu. Idź w stronę światła

Nów Księżyca to doskonały moment na palenie świec z konkretną intencją. Trzymając białą świecę przywołaj uczucia wdzięczności i miłości. Poproś wszechświat o to, czego pragniesz. Następnie zapal świecę i pozwól się jej wypalić do końca. Warto pamiętać, że nów Księżyca to czas zasiewu, większość plonów potrzebuje czasu, by obrodzić. Tak samo jest z intencjami - ich realizacja nie dzieje się od razu.

Świąteczny pociąg metra wyjechał na tory
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE